Автор Тема: 3в3 Кампания  (Прочетена 3711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен knenchev

  • Knight
  • *
  • Публикации: 10
  • EVO Karma: 1
  • wow user
3в3 Кампания
« -: Март 06, 2013, 09:01:03 am »
Преди няколко дни си говорихме колко ни се играят 3в3 арени, но е почти невъзможно, предполагам поради липсата на организация или някаква инициатива подпомагаща 3в3.

Дойде ни на идея следното и искам да попитам дали администраторите и ГМс одобряват идеята (не искам да си имаме неприятности защото сървъра ми харесва и нямам намерение да спирам да играя).

Ако започнем да предизвикваме играчи от сървъра да се пробват срещу нашия отбор на 3в3, и при всяка записана игра срещу нас ще получат по 50г/човек. А ако успеят да ни бият- 500г на човек. Важно е да отбележа че не плащаме за да ни дават точки, а за да играят с нас. Не трейдваме, защото стават истински игри и дори правим обратното на уин-трейдинг, защото ще платим на тези, които успеят да ни победят.

Правим това с идеята да стимулираме конкуренция и повече игра в 3в3 бракета, нямаме, други скрити мотиви. Ако се замислите, това ще има редица плюсове за сървъра:

1) Ще се играят истински арени, персоналният рейтинг ще има значение, ще е възможно взимането на т2 оръжие и шолдари по нормален начин. Арени ще се играят не само за 10 бързи игри за точки, а за рейтинг, който има значение. Ако инициативата привлече достатъчен брой конкуренция на добрите отбори, след известно време 3в3 просто ще се играе и без плащането.

2) Много от играчите скучаят, защото няма какво повече да постигнат в играта. Много от тях вече не играят заради това. Ако 3в3 започне да се играе, има голяма вероятност популярността на сървъра да нарастне и да се върнат много от добрите играчи.

3) Частично намаление на инфлацията на златото в сървъра. Повечето играчи, които не са нови няма какво да правят със златото си и го продават за сметка на сървъра на нови играчи. Новите играчи започват без голд и нямат много избор да се доберат до злато при ранните левели освен ако не си "купят" за дарителски точки. При подобна на предложената инициатива, силните ще помагат на слабите, както и слабите на силните, като им дават повод за игра.

Mоля дайте мнение, дори и да не сте съгласни, може да измислим друга алтернатива с цел развитието на сървъра.

Juno (AoW)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #1 -: Март 06, 2013, 01:38:23 pm »
Нямам против подобни идеи, но ще започнат караници. Едните победили ама не им дали златото, друг направил 4-5 отбора сам и играе срещу вас и др. подобни.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Razyel

  • Knight
  • *
  • Публикации: 39
  • EVO Karma: 5
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #2 -: Март 20, 2013, 10:22:51 am »
Ами аз имам нещо по-простичко като идея, но не знам дали е осъществимо.
Да се направи седмичен quest -изиграй 10 арени 3v3 и още един - спечели 10 арени 3v3.
Даже за да се увеличи броя на хората, които играят по едно и също време може примерно quest-овете да са активни само през weekend-а или само неделя.
Echidna 80 lvl human rogue
(deleted) Puppeteer 80 lvl Blood Elf Warlock

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #3 -: Март 20, 2013, 02:55:40 pm »
Ами аз имам нещо по-простичко като идея, но не знам дали е осъществимо.
Да се направи седмичен quest -изиграй 10 арени 3v3 и още един - спечели 10 арени 3v3.
Даже за да се увеличи броя на хората, които играят по едно и също време може примерно quest-овете да са активни само през weekend-а или само неделя.

Като цяло добра идея, но през почивните дни има най-малко хора  :freak: особено след 18-19 , но пък се задържат повече. Най-добре ще е да се види кога през седмицата има най-много он и някъде тогава да се сложи куеста (ако стане идеята)

Неактивен knenchev

  • Knight
  • *
  • Публикации: 10
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #4 -: Март 21, 2013, 12:57:16 pm »
agree +1

Неактивен shanostation

  • Knight
  • *
  • Публикации: 22
  • EVO Karma: -2
  • wow user
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #5 -: Март 21, 2013, 04:31:44 pm »
Да и изобщо никой няма да почне да си алтва по 10 арени и след тва да излиза от тийма. В евото никога не се е правило 3в3, дори когато имаше по 500 чоека онлайн. Няма причина изведнъж сега изведнъж да почнат още повече, че сега няма 500 ами и по 200 човека едвам се събират. Хората им се играе ПвЕ и тва си играят. Няма нужда да слагате куестове и разни глупости. Възможността да си вземат рамена и т2 оръжия без донейт би тряало да е достатъчна мотивация, или поне е в повечето сървъри но не и тук. Друг въпрос е че, с 200 човека онлайн от които 1/3 поне не са играли на арена за нещо повече от 10 игри за точки правенето на 2200 рейт е меко казано невъзможно

Неактивен Razyel

  • Knight
  • *
  • Публикации: 39
  • EVO Karma: 5
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #6 -: Март 21, 2013, 05:07:40 pm »
Да и изобщо никой няма да почне да си алтва по 10 арени и след тва да излиза от тийма. В евото никога не се е правило 3в3, дори когато имаше по 500 чоека онлайн. Няма причина изведнъж сега изведнъж да почнат още повече, че сега няма 500 ами и по 200 човека едвам се събират. Хората им се играе ПвЕ и тва си играят. Няма нужда да слагате куестове и разни глупости. Възможността да си вземат рамена и т2 оръжия без донейт би тряало да е достатъчна мотивация, или поне е в повечето сървъри но не и тук. Друг въпрос е че, с 200 човека онлайн от които 1/3 поне не са играли на арена за нещо повече от 10 игри за точки правенето на 2200 рейт е меко казано невъзможно
Ето това не е конструктивна критика, но нищо ..

1. Как ще alt-ва ако quest-а е с фиксиран час и има още 5-6 отбора които играят?
2. Дори и да играе само за 10 изиграни пак ще генерира rate пък било то и 1н човек с 10 отбора. Повече rate - по-високи нива rate 3v3. Сега няма нито един отбор над 2000 в 3v3 bracket-а
3. 3v3 се играе по-малко защото е по-трудно да координираш 3ма души вместо 2ма. Фиксираното време е организационен механизъм.

Това е просто алтернатива за леко повишаване на rate в 3v3, не че не може просто да се бутнат нивата още малко нагоре или нещо такова, но тогава въпроса с alt-ването става неприятен.

Решението трябва да го вземе Пейчо - ако не може - не и точка.

Офф топик: Задавам въпрос "Как да направя .." в американски форум, получавам 10 отговора как става. Задавам същия въпрос в руски форум - получавам 10 отговора как не става, в български форум - 10 човека ми обясняват колко съм прост .. :clover:
« Последна редакция: Март 21, 2013, 05:36:00 pm от Razyel »
Echidna 80 lvl human rogue
(deleted) Puppeteer 80 lvl Blood Elf Warlock

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #7 -: Март 21, 2013, 07:23:04 pm »
Офф топик: Задавам въпрос "Как да направя .." в американски форум, получавам 10 отговора как става. Задавам същия въпрос в руски форум - получавам 10 отговора как не става, в български форум - 10 човека ми обясняват колко съм прост .. :clover:

Хах туй съм го чувал, ма си е истина  :freak:

Иначе, shanostation - е , както Razyel каза , ако часът на куеста е , примерно, от
18 до към 21 (все пак трябва да  има малко повече време, че за час трудно ще може да се направят 10 аренки особено, ако има само 2-3-4 отбора) ще има много "он" и ще пишат арени, така че алтването ми се вижда малко невъзможно в този период от време ( Макар, че няма невъзможни неща! Невъзможното просто изисква повече време  :freak: )
Ако някой иска да си алтва 3v3 може да го прави почти по всяко време , разбира се , ако не ги хванат  :clover:
« Последна редакция: Март 21, 2013, 07:24:39 pm от LaSnOcHeS »

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #8 -: Март 21, 2013, 10:58:19 pm »
Викаш, че няма невъзможни неща.. А може ли да се върнеш там, откъдето си дошъл? :Д

По темата:
Ако куеста ще е за определено време, няма никакви шансове за алтване. Поне един отбор да пише с тях, ще им провали работата. Много добра измислена идея, браво! Ще е разнообразие и хората ще се захванат за по - горни нива за рамене и S2 оръжия. Дано се осъществи идеята, успех! :cap:

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #9 -: Март 22, 2013, 12:07:29 am »
Викаш, че няма невъзможни неща.. А може ли да се върнеш там, откъдето си дошъл? :Д

Както казах - "Невъзможното просто изисква повече време",   и да можеш, но не ми се обясняват глупости  :freak:

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: 3в3 Кампания
« Отговор #10 -: Март 22, 2013, 08:11:34 am »
Не съм сигурен дали може да се направи куест с подобни изисквания. Имам предвид свързани с арената и победа на арената.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database