Автор Тема: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.  (Прочетена 24929 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #75 -: Септември 12, 2012, 10:31:35 pm »
Това българина е много странна птица - не стига, че плюе чуждия труд, но на всичкото отгоре завижда понеже той не се е досетил пръв за това. Добре, че в този случай завистта липсва ...

Quiver помниш ли какво ми каза в Неделя след евента ? Каза, че всички промени преди началото на евента се зачитат ( или нещо подобно, не помня точните думи ).
Както казваше един доцент: "Трябва да има непрекъсната обратна връзка между обучаващ и обучаван". И ако перифразираме изказването за конкретния случай какво излиа - нямаше НИКАКВА обратна връзка между организиращия евента и участниците ( или играчите в сървъра ако щеш ). Давам и пример да не си помислиш, че ей така си говоря небивалици:

1. Неофициалния край на записването беше в Петък и в Събота беше началото на евента. До тук добре. До началото на евента НИКОЙ не даде конкретна идея как да се подобри самия евент. Всеки побърза да го оплюе без да каже защо и как може да се подобри. Изключение прави САМО първата тема, в която написах тази идея преди няколко месеца, където имаше предложения как да се подобри евента и се съобразих с тях

2. 90% от участниците ( да не кажа всички ) НЕ прочетоха правилата. В следствие, на което се наложи да обяснявам в началото на всеки дуел какво се прави. Не случайно казах на Алеин, че ако не трябваше да обяснявам правилата на всеки дуел щеше да стане много по-бързо. Признавам, че не бях запомнил добре написаното от мен като правила, но си ги принтирах на 2 листа заедно с всички участници, прегледах ги няколко пъти набързо преди евента и ги оставих пред компютъра да са ми подръка.

3. Благодарение на предните 2 се получи следното - хората, които се записаха не знаеха какво ще правят, къде ще го правят, как ще го правят и как ще се обяви победителя. И тук следва логичния въпрос - вие защо изобщо се записахте ? Когато пиете ново хапче какво пише на опаковката ? - "преди употреба прочетете листовката"

И какво излиза, че аз съм виновен за вашето незнание? ОК банвайте ме ще си понеса последствията...
Не казвам, че евента беше перфектен. До края на евента си мислех, че е... Като за първо организиране мисля, че се справих добре. Ако не друго поне следващия път няма да допусна същите грешки

Благодаря на Алеин за съдействието
Благодаря на всички участници
Благодаря за съветите как евента да стане по-добър - макар, че е "след дъжд качулка", но както и да е

ПС: Ако някой се интересува имам идея за друг PvP евент

1 - аз няма да го организирам
2 - организаторите ще сте изцяло вие - от вас зависи как ще протече
3 - самия евент ще покачи PvP в сървъра многократно
4 - има само 1 недостатък, но това пак зависи от вас (играчите в сървъра)


Това какво означава?

Преди началото на евента казах, че няма да има ощетени и въпреки, че не се появи може да му се даде 3 място като утешителна награда  :rolleyes:

Но не съм съгласен само с това последните споменати да получат награди само защото са се записали. Очакваше се да има битка, не само присъствие.

На Zihal - resto shaman (Kallometala му е main героя ) до последно седеше и чакаше да го извикам и му казах, че няма смисъл понеже само той е записан. При ресто друидите бяха 2 записани - Spartacus беше на линия и си изигра неговата част. Извикахме и Zzmeq, но не се появи

Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен quiver

  • EVOWOW Fan
  • Gladiator
  • *
  • Публикации: 556
  • EVO Karma: -17
  • Side: For The Horde
  • Герой: Berserk
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #76 -: Септември 13, 2012, 09:42:57 am »
А добре де като си се досетил накрая,че не е перфектно нещо в точковата ти система при двама играчи,защо не я промени както направи с дуелите просто въпрос не искам нито да се заяждам нито нищо?Смисъл не намирам логика първия дуел да бие другите 2 дуела.Тогава защо са другите 2 дуела при двама играчи като се решава всичко от първия и то ако имаш късмет за крит.И имам просто решение за новия евент напиши темата и нека участващите в него да бъдат тези който обсъждат темата и помагат евента да стане по добър с предложения.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 09:53:52 am от quiver »

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #77 -: Септември 13, 2012, 12:37:43 pm »
Айде не се нападайте един друг. Ако имате добра идея споделете я с радост ще помогна с каквото мога.

Ето в момента замисляме 3vs3 евент.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #78 -: Септември 13, 2012, 06:21:26 pm »
Най-лесно е да критикуваш за нещо вече свършено, за което не си напънал и една мозъчна гънка за да го подобриш преди това. Особено е лесно когато и си бил ощетен. Преглътнете го и приемете факта, че грешките, които бяха допуснати на този евент, ще послужат за урок да не бъдат допускани в бъдеще.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #79 -: Септември 13, 2012, 11:12:28 pm »
Айде не се нападайте един друг. Ако имате добра идея споделете я с радост ще помогна с каквото мога.

Ето в момента замисляме 3vs3 евент.

Ако си раздал наградите заключи темата да не се спами излишно :clover:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #80 -: Септември 14, 2012, 05:45:47 pm »
Останаха тези Seemos, Nianuri(тоя вече му видях ника) да им дам хонора и арена точките.

Дарителските точки съм ги раздал + хонора на всички останали.
Остава да им дам само арена точките - това трябва да го направя ръчно понеже нямам предмет който мога да им изпратя за арена точки, поне не знам за такъв.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #81 -: Декември 09, 2013, 10:21:40 pm »
Мисля да организираме отново този евент. Естествено с променени правила
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Тема за записване за PvP евента на 08. 09.2012г.
« Отговор #82 -: Декември 09, 2013, 10:35:29 pm »
Ако има достатъчно желаещи, ще се опитам да намеря време и да присъствам.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database