Автор Тема: Проблем с играта  (Прочетена 537 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MANEKENA6666

  • Knight
  • *
  • Публикации: 5
  • EVO Karma: 0
  • wow user
Проблем с играта
« -: Юли 29, 2012, 06:22:28 pm »
Здравейте на всички !!! Имам един проблем и нямам обяснение за противодействието му
 От около 1-2 седмици като вляза в играта да играя след няколко минути и лаптопа ми се рестартира!!!  Нямам представа дали е проблем на лаптопа ми или има нещо друго, обаче ако почна да играя нещо друго нямам такъв проблем (не се рестартира).
 При влизане в играта дори почнах да си спирам дори и скайпа, че да не говорим за др. програми   :freak:
 Дали ще се оправи играта ако я изтрия и изтегля отново?!? 

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Проблем с играта
« Отговор #1 -: Юли 29, 2012, 10:15:53 pm »
Прегрява ти лаптопа и за това се рестартира.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re: Проблем с играта
« Отговор #2 -: Юли 29, 2012, 11:31:31 pm »
Проблемът ти е, че отворите, през които лаптопът взима въздох за да се охлажда, са отдолу и когато го оставиж на някаква плътна повърхност и той няма от къде да си вземе въздухът. Има няколко решения:

1. Подложка за лаптоп - работата, която върши е, че до отворите за въздух на лаптопа вече имаш достъп на въздух. По принцип те струват около десетина лева, но има и по-лесно решение (по-надолу ще го кажа).

2. Охладителна подложка за лаптоп - при тях има и допълнение: един или повече вентилатори. Те се разделят на 2 подвида:
  2.1. С малък/малки вентилатор/и: ако избереш някой такъв трябва да имаш впредвид, че отворите за въздухът трябва да съвпаднат поне на 70% с местата, където са вентилаторите, иначе охлаждаш пластмасата на лаптопа, а в отворите не влиза въздух. Това е по-лошият вариант за такава подложка.
  2.2. С голям вентилатор - тук отворът за въздух е под целият лаптоп, като така имаш много малка вероятност някъде някой отвор да остане без въздух. Този тип подложки охлажда и останалата част от лаптопът, която няма собствено охлаждане (мрежова карта и подобни) с малко, което е полезно.

3. Имитация на някой от по-горните варианти: взимаш някаква кутия или капак от кутия, правиш отгоре една голяма дупка, така че да имаш само отстрани малко картон, където да застане лаптопа (ивица около 2см е достатъчна) и правиш един (ако капакът/кутията е голям) или повече отвори отстрани, отпред и/или отзад (много зависи как ги правиш, за да не се скуса или не се разпадне от тежестта на лаптопа), като така му доставяш въздух до отворите за охлаждане.


Друг вариант ако нямаш друго под ръка: 4 химикалки, като ги подреждаш 2 до 2 по следния начин
_  _
_  _

така до отворите има въздух, а можеш и да го поставиш върху 3 или 4 празни чаши (тези варианти действат, използвал съм ги :freak:)

Надявам се да съм ти бил от полза :cap: :clover: