Автор Тема: Малка промяна в изгледа....  (Прочетена 3002 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rasekt

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 66
  • EVO Karma: -3
  • wow user
  • ISP: PALAR-NET
  • Side: For The Alliance
Малка промяна в изгледа....
« -: Март 24, 2012, 06:42:21 pm »
Значи оня ден като седнах, включих си WoW-а и ми заби и изклучи. След това пак го включих и графиката беше 3 пъти по-добра и от доло на инвентара за магиите ми се сбиха и се появиха 2 орела и всичко това много ми хареса. Като цяло почти цялата игра ми се промени...
Преди малко го включвам WoW-а и миналия ми облик се върна. Орлите ги няма, инвентара ми е на цялия долен екран и графиката е някак си по-лоша.
Можете ли да ми обясните как да върна по-готиния вид ?
Моето призвание е спускане с лопатка.
 Мечтата ми е спускане с найлон !

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Малка промяна в изгледа....
« Отговор #1 -: Март 24, 2012, 11:28:11 pm »
Настройките на видето в играта и от там променяш разделителната способност  :clover:
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Малка промяна в изгледа....
« Отговор #2 -: Март 25, 2012, 09:18:51 pm »
Значи оня ден като седнах, включих си WoW-а и ми заби и изклучи. След това пак го включих и графиката беше 3 пъти по-добра и от доло на инвентара за магиите ми се сбиха и се появиха 2 орела и всичко това много ми хареса. Като цяло почти цялата игра ми се промени...
Преди малко го включвам WoW-а и миналия ми облик се върна. Орлите ги няма, инвентара ми е на цялия долен екран и графиката е някак си по-лоша.
Можете ли да ми обясните как да върна по-готиния вид ?

Няма да можеш да се кефиш на фрейм рамката на бар-а, тоест на орлите, ако ползваш някакъв адон за нагласяне на тези табове, като bartender (Или както там беше), Dominos и така нататък.

Колкото до хубавата и лошата графика - това е от разделителната способност и от ефектите.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Малка промяна в изгледа....
« Отговор #3 -: Март 26, 2012, 10:37:31 am »
Ще изброя ефектите в менюто 1 по 1 за по-пригледно (и за твое удобство и на другите):

- View distance - колко надалеч да се рендират обектите: както npc-та и player-и, така и пейзаж (планини, морета - хоризонт) - колкото повече е, толкова по ще ти товари играта, затова го намали. Графичния енджин на WOW рендира всичко еднакво (поне така ми се струва), независимо колко е далеч, т.е. ако решиш да се обърнеш бързо с героя си на 180 градуса, ще ти спече яко за секунда, ако се въртиш често (което няма как да не стане) ще ти пече играта сериозно, затова винаги го държа почти на минимум този показател.
- Terrain blending - честно нямам идея за какво е.
- Particle density - отговаря за магиите и т.н. "particle effects" (защото магиите всъщност са изградени от милиони малки топченца или други частици, които извършват някакво движение по зададен алгоритъм - разпръскване, следване на героя и т.н.) - колкото по-високо е, толкова повече пушек ще се дига, като се качиш на превозното си средство, като пускаш някоя магия с Hunter-a или друг свой герой. Също и за пушека, дигащ се от пожарите в опожарените зони (нали и той е на същия принцип).
- Shadow quality - качество на сенките - тук е хубаво видеото ви да поддържа "динамични сенки" (тогава ще виждате движещата се сянка по земята на птицата в небето, вашата сянка хвърлена върху някоя стена от запалена лампа или огън - яко е), иначе не си заслужава да се увеличава този показател.
- Environment detail - това май включва храсти и тем подобни - не съм сигурен.
- Ground clutter density - качеството на текстурите на земята (колко камъни ще имаш по плажа и т.н. - т.е. колкото повече, толкова по-красива почва/пътна настилка).
- Ground clutter radius - големина на детайлите за горното.
- Texture resolution - качество на текстурите - колкото повече- толкова по-красиви обекти и стени и сгради ще наблюдаваш.
- Texture filtering - мисля, че е нещо като "Anti-aliasing" за текстурите.
- Weather intensity - ако искаш повече непрогледен и адски дразнещ дъжд, увеличи това на максимум. Аз го поставям на малко по-малко от средата, за да мога да се насладя на ефектите от пустинните бури.
- Player texture - това си заслужава да е на max - героите са направени яко и ще го забележиш.

- Spectular lightning - ако видеото ти го поддържа, ще можеш да виждаш отблясъци върху терена и т.н. - не е кой знае какво и това не зависи от това, дали между слънцето и земята има сграда, която да го спира - въпреки сградата, слънцето упорито продължава да напича върху терена (проблем на всяка игра използваща този ефект).
- Death effect - с тази отметка светът на мъртвите е много по-красив!
- Full-scren glow effect - идея си нямам за какво е, защото играя играта само в "window mode", за да си гледам клипове в нета през това време и да си рисувам на Photoshop-а, когато се тутаме пред босовете в райдовете  :cap:
- Projected textures - това отговаря за наслагването на текстурите 1 върху друга - например когато удряш земята (разцепваш) с не-знам-й-името магия... и такива подобни.

*В WOW и интерфейса се променя при по-висока разделителна способност - избери 1024x768 (стандартната) и ще си имаш всичко.
*Ако искаш графиката да е по-яка избираш "High" на "Texture resolution" (и рестартираш изцяло играта, за да се презаредят текстурите)
*Ако разполагаш с видео карта, която поддържа "DirectX 11" ще се насладиш и на ефекта "sunshafts" - когато имаш дърво, светлината на слънцето ще се "разделя" - много яко.

Ето и тестове за сравнение между различните видео карти (на английски е, но който го знае, ще се изкефи много) - Tom's hardware тестове на "World of warcraft".
« Последна редакция: Март 26, 2012, 10:41:48 am от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Rasekt

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 66
  • EVO Karma: -3
  • wow user
  • ISP: PALAR-NET
  • Side: For The Alliance
Re: Малка промяна в изгледа....
« Отговор #4 -: Март 26, 2012, 11:09:39 pm »
Доста ми помогнахте, Благодаря Ви на всички :)))
vnmilenhunte евала ти правя макар и да ни съм фен на Invasion  :freak:
Моето призвание е спускане с лопатка.
 Мечтата ми е спускане с найлон !