Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 59573 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #60 -: Февруари 21, 2012, 11:40:58 am »
Да бидкаш или да не бидкаш? Това е питанка!

П.П. Мразя ченгетата! :sniper:

Спри портокаловата ракия с киви ликьор  :clover:

Неактивен Xektor

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 782
  • EVO Karma: 13
  • мечка гризли
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #61 -: Февруари 21, 2012, 12:00:11 pm »
Спри портокаловата ракия с киви ликьор  :clover:
Никога!  :freak:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #62 -: Февруари 21, 2012, 12:18:30 pm »
Никога!  :freak:

E... To be or not to be (kiwi) ?  :freak:

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #63 -: Февруари 22, 2012, 03:22:06 pm »
Скъсах с приятелката си ,с която бях на квартира в Пловдив ( студенти сме) и официално и бих шута и до края на месеца се изнася. Философския въпрос е да я изхвърля ли с парцалите преди края на месеца ,че не мога да я търпя и ми вдига нервите или просто да я гръмна с пистолета и да я метна през прозореца или да си изчакам толкова ? (ГОВОРЯ СЕРИОЗНО!)  Бтв търся си съквартирант от 1ви другия месец  :blink:
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #64 -: Февруари 22, 2012, 07:31:50 pm »
Тя те изнервя, но винаги и двете страни имат вина ("при убийство, убития е виновен"); та моята идея е, че ако тя те изнервя и е някво зло парче, значи иска да е оставиш, тоест ти си е дръж при себе си и тя сама като има някакъв друг проблем ще си иде...  :freak:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #65 -: Февруари 23, 2012, 09:10:37 am »
Скъсах с приятелката си ,с която бях на квартира в Пловдив ( студенти сме) и официално и бих шута и до края на месеца се изнася. Философския въпрос е да я изхвърля ли с парцалите преди края на месеца ,че не мога да я търпя и ми вдига нервите или просто да я гръмна с пистолета и да я метна през прозореца или да си изчакам толкова ? (ГОВОРЯ СЕРИОЗНО!)  Бтв търся си съквартирант от 1ви другия месец  :blink:
За тва съм на мнението , че не трябва да се живее с жена , преди да имате деца . Ше си писнете адски бързо , всеки трее да си има своя територия . Ако квартирата е била обща ( демек делкали сте я , финансово ) по-добре би било ти да си биеш шута . По кавалерско е . Пък и ти по бързо ше се изнесеш от една жена . Тва за гърменето ... ако верно си го мислиш , по - добре ти са гръмни  :freak:


"Да бъдеш или да не бъдеш" - Винаги по - добре да бъдеш нещо ( каквото и да било) , отколкото да не бъдеш нищо.

P.S. Заебете тая портокалова ракия бе . Замете гроздова , нарежете една маруля вътре и си направете пернишко мохито  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #66 -: Февруари 23, 2012, 06:18:32 pm »
Зeмете гроздова ракия , нарежете една маруля вътре и си направете пернишко мохито :cool:

Mmm...  :freak:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #67 -: Февруари 23, 2012, 06:48:13 pm »
Пернишки коктейли

Перничани сме корави хора и още по-корави пиячи. Разреждаме ракията с чист спирт, а бирата я ползваме като отрезвител сутрин. Един перничанин пие средно колкото продукцията на винпром за месец. За това и повечето от алкохола и коктейлите се произвеждат с домашни продукти. Всеки перничанин знае, че пиенето на одеколон прави дъха ти свеж, а пиенето на спирт от аптеката те дезинфекцира вътрешно и предпазва от вируси и болести. Опитал съм се да събера рецептите на най-популярните коктейли в кратък речник, за да може да ги запазим за идните поколения. Дайте и вашите смели предложения и рецепти в коментарите.


Бейлис (Bayleys)
Резлива боза с домашна ракия.

Блъди-Мери
Аптекарски спирт разреден с домашна салца.

Космополитан (Cosmopolitan)
Водка и компот от боровинки. Ако нямате компот от боровинки става всякакъв друг компот важното е да сме космополитни.

Мохито (Mojito)
Голяма ракия с малко настъргана марулка.

Секс на плажа (Sex on the Beach)
Това не е коктейл, това е мястото на което го правиш след запоя в дискотеката в Приморско.

Отверка (Screwdriver)
Ракия или водка, разредена с портокалов сок и разбира се отверка с която да го разбъркаш, иначе защо да се казва така?

Кубалибре (Cubalibre)
Ром с кола. Човека не пие, кво толкова? Ти може да люснеш една водка с кола.

Мръсно Мартини (Dirty Martini)
Обикновено Мартини с маслинка, но си забравил да си измиеш ръцете след като смени онази главина и тропащия носач на голфа, и си го разбъркал мартинито с пръст.

Миньор, Кукер и Винкел освен фази в препиването подредени в нарастване на промилите са и три уникални за региона коктейли, които всеки уважаващ себе си гастрольор трябва да опита.

Миньор (Minner)
Жълто-черния коктейл съдържа алкохолен концентрат без значение от спирта, разреден с лимонада и кола.

Кукер (Kuker)
Домашно вино разредено със спирт. Дезинфекцира и гони всички болести като кукер по Сурва.

Винкел (Vinkell)
100 градусов чист спирт. Не се разрежда, пие се без мезе на гладно. Правиш се винкел и всичко ти е равно.

Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #68 -: Февруари 23, 2012, 06:53:27 pm »
Пернишки коктейли

Перничани сме корави хора и още по-корави пиячи. Разреждаме ракията с чист спирт, а бирата я ползваме като отрезвител сутрин. Един перничанин пие средно колкото продукцията на винпром за месец. За това и повечето от алкохола и коктейлите се произвеждат с домашни продукти. Всеки перничанин знае, че пиенето на одеколон прави дъха ти свеж, а пиенето на спирт от аптеката те дезинфекцира вътрешно и предпазва от вируси и болести. Опитал съм се да събера рецептите на най-популярните коктейли в кратък речник, за да може да ги запазим за идните поколения. Дайте и вашите смели предложения и рецепти в коментарите.


Бейлис (Bayleys)
Резлива боза с домашна ракия.

Блъди-Мери
Аптекарски спирт разреден с домашна салца.

Космополитан (Cosmopolitan)
Водка и компот от боровинки. Ако нямате компот от боровинки става всякакъв друг компот важното е да сме космополитни.

Мохито (Mojito)
Голяма ракия с малко настъргана марулка.

Секс на плажа (Sex on the Beach)
Това не е коктейл, това е мястото на което го правиш след запоя в дискотеката в Приморско.

Отверка (Screwdriver)
Ракия или водка, разредена с портокалов сок и разбира се отверка с която да го разбъркаш, иначе защо да се казва така?

Кубалибре (Cubalibre)
Ром с кола. Човека не пие, кво толкова? Ти може да люснеш една водка с кола.

Мръсно Мартини (Dirty Martini)
Обикновено Мартини с маслинка, но си забравил да си измиеш ръцете след като смени онази главина и тропащия носач на голфа, и си го разбъркал мартинито с пръст.

Миньор, Кукер и Винкел освен фази в препиването подредени в нарастване на промилите са и три уникални за региона коктейли, които всеки уважаващ себе си гастрольор трябва да опита.

Миньор (Minner)
Жълто-черния коктейл съдържа алкохолен концентрат без значение от спирта, разреден с лимонада и кола.

Кукер (Kuker)
Домашно вино разредено със спирт. Дезинфекцира и гони всички болести като кукер по Сурва.

Винкел (Vinkell)
100 градусов чист спирт. Не се разрежда, пие се без мезе на гладно. Правиш се винкел и всичко ти е равно.




Източник:  http://miglen.com/pernishki-kokteili/   :down:

Айде не бъдете плагиати, ако може ?

Преди време Belgarion, та тогава чак собственика на текста доведохме във форума ни, а сега и ти... 

Статията е добра, но пусни отдолу източника, от където си го взел...  :doh:


P.S: http://forum.evowow.com/index.php/topic,26730.0.html  Предишния плагиат, хванат от мен... 

P.S 2: Не казвам, че преписване на няколко думи, до две кратки изречения (стига това да не е цялата статия), е плагиатство... Но твоето е цялата му статия и то доста обемна...

P.S 3: Иво, нямам лоши намерения, просто изтъквам плагиатите... ;)
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 06:57:55 pm от Abken »

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #69 -: Февруари 23, 2012, 07:05:17 pm »
Дооообре бе бате , не знаех че пишеме дипломна работа тука , та да пиша и източник  :freak: И да си знаете , кат пиша толкова дълъг пост , явно е пладиатстван , щото ме мързи да пиша толкова :freak: Между другото , бях 100 по 100 ( 100 % на македонски ) сигурен че некой ше напише че съм пладиат . Да не ме изпееш на АСТА са  :freak:

И кат стана въпрос за нашата любима АСТА , точно снощи си говорих с една полуамериканка , която каза , че Джорж Вашингтон , прокарал некъв закон навреме, който озаконявал притежанието на оръжие от всеки гражданин , за да може народът , при необходимост да се вдигне на бунт ( гражданска война ) и по този начин демокрацията да се заморегулира.

P.S. Много ясно , че без лоши чувства , тва е форум все пак , не смятам , че дори някои по груби изказвания нараняват по някъкъв начин някого . При положение че не се познаваме , нема начин как да се обидя , или някой да ми се обиди на мене ... просто е тъпо  :cool:
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 07:09:06 pm от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #70 -: Февруари 23, 2012, 07:29:48 pm »
Аз пък съм извънаредно убидчив и зъл човек и не давам никoй да ме нарича, където и да било. Защитавам честта си, защото за разлика от много хора, аз по чатовете (всякакви форми) съм напълно честен, истински, тоест самият аз, както си ме представяш от постовете ми, да, такъв съм...  :woot:

Ако се правя идиот и някои ми каже ти си идиот, да, няма да се oбидя, а ще кажа, това е само за форума, но ако не съм такъв и все пак ме наречат, бурно ще защитавам честта си.  :starwars:  :freak:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #71 -: Февруари 23, 2012, 07:30:58 pm »
Философска въпрос е: хората по кибер-пространството истински са или са един голям фалш, само за пред Net стената, тоест други ли са хората зад компютъра  :question2: :question2: :question2:

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #72 -: Февруари 23, 2012, 07:56:36 pm »
25-годишна девойка, която твърди, че е интелигентна, изискана и изключително красива, пуска в елитен сайт за запознанства следния въпрос:

Къде бъркам? Търся да се омъжа за човек, който печели най-малко половин милион на година. Знам как звучи това, но имайте предвид, че да печелиш милион на година означава да си средна класа в Ню Йорк. Така че изобщо не мисля, че се целя прекалено високо. Познавам една жена от групата ми по йога, която е женена за банкер в инвестиционна банка и живее в Трибека /друг скъп квартал/, а тя дори не е толкова хубава, колкото мене, нито е особено умна. Какво прави тя и какво да направя аз, за да стигна нейното ниво? Ще ми дадете ли някакви съвети? Моля, задръжте си обидите - аз честно и почтено питам. Повечето жени мислят по същия начин, но го крият, а аз поне си казвам кое как е. Нямаше да търся такъв тип мъже, ако не смятах, че съм повече от достойна за тях - като външен вид, култура, любов и умения в домакинството.

**************************************** ***************************************
 Следва отговорът стил Freakonomics на брокер от Ню Йорк, който отговарял на условията й:
 Прочетох поста ти с голям интерес и сериозно се замислих над твоята дилема. Не ти губя времето, защото се класирам според твоите критерии: печеля над 500 хиляди годишно. Но така, както ги виждам нещата, ти ми предлагаш, чисто и просто, една много скапана сделка. Ето защо: ако махнем всичките глупости, дето си ги наговорила, това, което предлагаш, е проста размяна - ти предлагаш своите прелести срещу моите пари. Просто и ясно. Обаче има още едно съществено нещо - твоята красота ще намалява с времето, докато парите ми - не. Всъщност даже, много е вероятно аз да печеля все повече през следващите години, но е абсолютно сигурно, че ти по-хубава няма да станеш. Така че, икономически погледнато, ти си амортизиращ се актив, докато аз съм актив с увеличаваща се стойност. И не само че ще се амортизираш, ами амортизацията ти ще се покачва всяка година. Ти си на 25 и вероятно ще останеш доста секси в следващите 5 години, но все по-малко секси всяка следваща година. После красотата
 ти ще започне да избледнява и на 35 вероятно няма да ставаш за нищо.Така че, ако си говорим по брокерски, не е изгодно да те купя за дълго /което ти всъщност предлагаш/, а по-скоро да те ползвам за кратко и да те продам бързо. Ако смяташ, че говоря грубо, ще ти кажа следното - ако моите пари изчезнат, същото ще направиш и ти, така че и аз трябва да имам някакъв вариант, когато красотата ти се изпари. Просто е: както ти поставяш условията - има смисъл да си ми само любовница, а не и жена. Отделно от това, в началото на моята кариера научих много за ефективността на пазара. Затова се чудя защо момиче като теб - интелигентна, стилна и изключително красива - не е успяла да си намери-чичко паричко досега? Трудно ми е да повярвам, че, ако си толкова готина, колкото казваш, мъжът с 500-те хиляди на година все още не те е намерил, пък ако ще и само за да те пробва?! Надявам се, че съм ти помогнал. А, ако размислиш и започнеш да се даваш на лизинг - обади се

ПП- сега ако познаши тжа откаде е ме разбиваш
ПП 2 - старая се да съм себе си но малко или много всеки е различен  :smart:
Не го псуваи , победи го

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #73 -: Февруари 23, 2012, 08:07:44 pm »
25-годишна девойка, която твърди, че е интелигентна, изискана и изключително красива, пуска в елитен сайт за запознанства следния въпрос:

Къде бъркам? Търся да се омъжа за човек, който печели най-малко половин милион на година. Знам как звучи това, но имайте предвид, че да печелиш милион на година означава да си средна класа в Ню Йорк. Така че изобщо не мисля, че се целя прекалено високо. Познавам една жена от групата ми по йога, която е женена за банкер в инвестиционна банка и живее в Трибека /друг скъп квартал/, а тя дори не е толкова хубава, колкото мене, нито е особено умна. Какво прави тя и какво да направя аз, за да стигна нейното ниво? Ще ми дадете ли някакви съвети? Моля, задръжте си обидите - аз честно и почтено питам. Повечето жени мислят по същия начин, но го крият, а аз поне си казвам кое как е. Нямаше да търся такъв тип мъже, ако не смятах, че съм повече от достойна за тях - като външен вид, култура, любов и умения в домакинството.

**************************************** ***************************************
 Следва отговорът стил Freakonomics на брокер от Ню Йорк, който отговарял на условията й:
 Прочетох поста ти с голям интерес и сериозно се замислих над твоята дилема. Не ти губя времето, защото се класирам според твоите критерии: печеля над 500 хиляди годишно. Но така, както ги виждам нещата, ти ми предлагаш, чисто и просто, една много скапана сделка. Ето защо: ако махнем всичките глупости, дето си ги наговорила, това, което предлагаш, е проста размяна - ти предлагаш своите прелести срещу моите пари. Просто и ясно. Обаче има още едно съществено нещо - твоята красота ще намалява с времето, докато парите ми - не. Всъщност даже, много е вероятно аз да печеля все повече през следващите години, но е абсолютно сигурно, че ти по-хубава няма да станеш. Така че, икономически погледнато, ти си амортизиращ се актив, докато аз съм актив с увеличаваща се стойност. И не само че ще се амортизираш, ами амортизацията ти ще се покачва всяка година. Ти си на 25 и вероятно ще останеш доста секси в следващите 5 години, но все по-малко секси всяка следваща година. После красотата
 ти ще започне да избледнява и на 35 вероятно няма да ставаш за нищо.Така че, ако си говорим по брокерски, не е изгодно да те купя за дълго /което ти всъщност предлагаш/, а по-скоро да те ползвам за кратко и да те продам бързо. Ако смяташ, че говоря грубо, ще ти кажа следното - ако моите пари изчезнат, същото ще направиш и ти, така че и аз трябва да имам някакъв вариант, когато красотата ти се изпари. Просто е: както ти поставяш условията - има смисъл да си ми само любовница, а не и жена. Отделно от това, в началото на моята кариера научих много за ефективността на пазара. Затова се чудя защо момиче като теб - интелигентна, стилна и изключително красива - не е успяла да си намери-чичко паричко досега? Трудно ми е да повярвам, че, ако си толкова готина, колкото казваш, мъжът с 500-те хиляди на година все още не те е намерил, пък ако ще и само за да те пробва?! Надявам се, че съм ти помогнал. А, ако размислиш и започнеш да се даваш на лизинг - обади се

ПП- сега ако познаиш тва откаде е ме разбиваш
ПП 2 - старая се да съм себе си но малко или много всеки е различен  :smart:


Iztochnik       :freak:


P.S: Кой ти е героя в играта ? :freak:
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 08:09:19 pm от Abken »

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #74 -: Февруари 23, 2012, 08:34:47 pm »
 Аз го взех от друго място  :smart:
Героя ми е Maksi main
Топ обяви!

Изгубено е трикрако куче в района на жк. Младост.
 Отговаря на името Рики.
 Отличителни белези-като пикае пада.

Заменям кожено яке "Dolce & Gabbana " за апартамент в Радомир.

Траурна агенция "Земя".
 "При нас винаги се возите легнал и никога не друса!"

Изгубено е яке на "Armani".
 Mоля, който го намери да му го върне.

За апартамента моля на лично  :up:
Не го псуваи , победи го