Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 59610 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #330 -: Април 10, 2012, 03:22:46 pm »
Не сте , аз съм си дома  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #331 -: Април 10, 2012, 03:33:28 pm »
Та мишоците не знаят кой е Вапцаров
Къци Вапцаров ли ?  :freak: :freak: :freak: :freak:


Виж ся то и в Пловдив има училище за "кинаджииство". Такива училища ги наричат "Сценични кадри". Там учат разни ТВ и кино "науки", също грим и стилистика имат и прочие. Ама аз ти говоря за обикновените училища... 2013 или 2014 ще слагат задължително военно обучение... УАУ... Какво?!?!?! Значи по-важно е как да държиш пушка и да знаеш някакви командири през световните войни или пък как да си спасиш задника от атомна бомба... Това са пълни измислици, според мен много по-интересно биха направили училището ако сложат не военни простотии, а нещо свързано с киното или нещо друго, което ще е в полза на децата, а не да им тъпчат главите с глупости... Който иска военни обучения и други глупости - има казарми... За стрелянето с оръжие мога да кажа (тъй като имам освен и разрешително и курс по спортна стрелба), че е много забавно, интересно, развлекателно, но някои го използват в други области. Та ако някой иска толкова да въведе военни обучения и глупости да направят един СИП Спортна стрелба.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #332 -: Април 10, 2012, 04:08:27 pm »
Хубаво ма да им се пускат некомерсиални филми и некой да им казва що са добри , трее да им се обяснява драматургията в подробности . Оттука следва , че трее да се актуализира и програмата по литература , щото драматургия не се учи с Бай ти Ганьо , макар и повърхностно. Това ти предложение е добро за културно учение на чукундурите , и трябва да е под шапката на министерство на културата , щото от образувателното само ше преебат добрата идея .
А колкото до военното .... пак лошо . По - добре да вкарат системата на скаутите. Да ги опнат 1 месец летото на палатка в Родопите , пак ше "изкоренят" *****ията. Ше ги откъснат от града . Модерното общество не трябва да се свиква под бойните знамена .

Интересна тема , сега немам време да пиша повече .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #333 -: Април 10, 2012, 04:35:27 pm »
Аз ако бях нямаше да вляза в 1 час за кино примерно  :D .  Доколкото ако имах власт бих сменил половината литература . Като ще почна с Дон Кихот няма по малумна и дебилна даже няма да кажа творба защото и това не е .
Не го псуваи , победи го

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #334 -: Април 20, 2012, 10:21:23 am »
Кокошка в Шри Ланка снесе напълно здраво и оформено пиле вместо яйце. След раждането обаче тя е умряла заради вътрешни травми.

Според местни ветеринари, оплодената яйцеклетка се развила в рамките на 21 дни до пълноценно пиле.

Новината за живораждащата кокошка се превърна в основна тема за спекулации на местните медии върху философския парадокс за яйцето и кокошката.

Вестник от Шри Ланка дори публикувал заглавие на първата си страница - „Кокошката се е появила преди яйцето”.

http://www.novini.bg/news/61636-%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B5-%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%8F%D0%B9%D1%86%D0%B5.html

Първият коментар под новината  - Запека е неприятно нещо !  :freak:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #335 -: Април 20, 2012, 10:48:24 am »
Нещо на мене хич не ми е смешно ...... имайки предвид къде се намира Шри Ланка и индийските ядрени програми ........... :doh:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #336 -: Април 20, 2012, 09:45:38 pm »
Хахахаха, къв коментар за запека :D:D
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен ismoo16

  • Knight
  • *
  • Публикации: 3
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #337 -: Юли 13, 2012, 10:45:58 pm »
Всички сте станали големи философи !  :freak:
Знам какво е да си на 14-15 и да не можеш да работиш. Ако не ти се иска пари от Вашите, вземи да ги изкараш от интернет ! За повече информация цъкни на http://sistemataptc.blogspot.com/ ! Благодаря за вниманието : )

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #338 -: Август 02, 2012, 10:47:33 pm »
Ивоо, обвинявам теб, че спря хубавата тема, добри времена бяха, когато се гонихме из темите, но и тази беше добра... А ти спря да "философстваш"...  :freak:

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #339 -: Август 03, 2012, 08:37:16 am »
Аз просто не влизам толкова във форума. Ако я възобновите, може да се попоявя.
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #340 -: Август 14, 2012, 11:37:11 am »
Джугара джагара , джугара джагара .... нема време .... лято е  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #341 -: Декември 26, 2012, 02:55:28 am »
Този откъз толкова много ми харесва! Особено актуален и за празници и за всеки ден от годината 

"Свободата Санчо...
Е добре, сред онези вкусни ястия и ледени напитки на мене ми се струваше, че се измъчвам от глад, защото не им се наслаждавах свободно, както бих им се наслаждавал, ако те бяха мои. Задълженията да се отплатиш за направените ти благодеяния и милости са вериги, които пречат на духа да бъде свободен.
…Помни Санчо – ако избереш пътя на добродетелта и се стремиш да вършиш само добродетелни неща, няма защо да завиждаш на тези, чиито прадеди са били князе и сеньори, защото кръвта се наследява а добродетелта се придобива и струва сама по себе си много повече от кръвта.”
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #342 -: Декември 26, 2012, 06:08:01 pm »
Тук Дон Кихот говори много мъдро и добродетелно, но всъщност е показан като един аристократичен образ. Аристократичното мислене е съвсем различно от "доброто", представено е в картината, където помага на едно момче (забравил съм историята), защото беше чирак на един лош занаятчия, момчето беше щастливо, Дон Кихот се почуства горд и след като си отива занаятчията пребива момчето почти до смърт. Доброто не е само правенето на моментно добро, то трябва да е за цял живот! Добродетелите според Марк Аврелий, описани във филма Гладиатор (който гледах снощи, отново) са 4 основни: мъдрост, справедливост, храброст и въздържание.
« Последна редакция: Декември 26, 2012, 06:09:55 pm от Abken »

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #343 -: Декември 26, 2012, 10:10:24 pm »
Аз това го постнах заради "Свободата", т.е.
1) оковите когато се чувстваш/мислиш длъжен да се отплащаш винаги (дори за една прегръдка или с*ирка).
2) липсата на наслаждение в храната, секса, целувките, гледането на филм, ...

Свободата като цяло в изразяването на себе си и в действията си. Свободата в мислите с (свободата само да отбележа не е лиспа на отговорности и задължения, но не е и натрапени от други хора прекалено много отговорности и задължения - човек сам трябва да определя с колко товар да се захване, иначе се получава преуморяване).

Наметната е и идеята, че качествата на човека не произтичат от неговият род, а от него самия - защото във феодалното време "благодорността" се е наследявала, противно на всякаква логика, докато в днешно време благорорен е човек, който... прави благи дела както за себе си, така и за другите (събирателно казано, никой не може да се разчекне да прави добро на всички, щото просто няма хиляда ръце и няма да има време за себе си).
« Последна редакция: Декември 26, 2012, 10:12:33 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #344 -: Декември 26, 2012, 10:41:19 pm »
Най-важното е да не станеш роб на собствената си свобода.
The pain is my best friend.