Автор Тема: Interface + Addons  (Прочетена 11302 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gomes

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 461
  • EVO Karma: 7
  • hentai ftw
Interface + Addons
« -: Май 23, 2009, 03:02:07 pm »
А лично се старая да ползвам колкото се може по-малко адони. Защото свикнеш ли веднъж с даден адон ти ставаш зависим от него. Ще ви оставя сами да се чудите... *какво пък трябва да значи това!?*. Иначе адоните без които немога са: Atlas, AtlasLoot Enhanced, auctionator, MikScrollingBattleText, Omen, TomTom, Quartz, DPSMeter, LightHeaded, TitanPanel. Има много сайтове за адони и всичките са добри, аз лично ползвам този. Едно мога да призная на близард, че са хитри. Когато някой наистина добър адон излезе те го вземат и го слагат в самата игра за да не се налага хората да се тормозят с неговото намиранe и т.н.
Ето как изглежда моя интерфейс, снимкита е от Blizzard - Sylvanas Realm.

Hope

  • Гост
Re:Interface + Addons
« Отговор #1 -: Май 23, 2009, 04:38:39 pm »
Е ти нищо не каза е моя. "Не е хубаво да свиквате с адони", а си бъкан с такива...
А това, че като излизало адон и Близард го слагали е ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ. Защото адоните се правят по играта и всичко което е в интерфейс (в играта) повечето адони изкарват същото самоче под различен интерфейс. Примери са Xperl, Omen и т.н...
Адоните са по-полезни с това, че изчисляват. Изчисляват ти всичко което мине през комбат лога (затова някои хора се чудят "Защо ми се бъгна DemageMeter...", защото ти е забил в пиратски сървър комбат лога е братче).
И така човек от 10 реда каза.... ааа НИЩО.

Неактивен Gomes

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 461
  • EVO Karma: 7
  • hentai ftw
Re:Interface + Addons
« Отговор #2 -: Май 24, 2009, 08:12:48 am »
Е ти нищо не каза е моя. "Не е хубаво да свиквате с адони", а си бъкан с такива...
А това, че като излизало адон и Близард го слагали е ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ. Защото адоните се правят по играта и всичко което е в интерфейс (в играта) повечето адони изкарват същото самоче под различен интерфейс. Примери са Xperl, Omen и т.н...
Адоните са по-полезни с това, че изчисляват. Изчисляват ти всичко което мине през комбат лога (затова някои хора се чудят "Защо ми се бъгна DemageMeter...", защото ти е забил в пиратски сървър комбат лога е братче).
И така човек от 10 реда каза.... ааа НИЩО.

Хахахах по-добре недей да казваш на други хора това че ще ти се смеят повече и от мен.
Особенно за това
Цитат
А това, че като излизало адон и Близард го слагали е ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ.
Вземи малко вникни в думите ми преди да постваш такива неща. Много слабо иначе, това което се опита да кажеш че адоните изчислявали всъщност каза *мислят вместно теб*. Явно на вас малките геймърчета дето са свикнали винаги да им е лесно ти изнася някой да *изчислява* вместо теб.  :doh: Cobat log-a може да се гласи дали да ти показва всичко/само за теб чадо мое заблудено. Недей да говориш простотии щото се дразня. А и близард наистина слагат неща в играта от адоните. От WOTLK насам има вграден threat meter в самата игра. Давам ти пример веднага макар че нетрябва даже да ти отговарям на глупавия пост - Threat(ако знаеш какво е разбира се), UI scale(ще ти помогна, онази скала с която си увеличаваш или намаляваш интерфейса и така имаш повече свободно място на екрана ти) и т.н.  А доколкото моите адони те не са много. Виш поразучи хората дето играят в близард, поизгледай някое и друго филмче и ще видиш какво означава МНОГО адони. Плюс това на снимката която съм дал се виждат точно 3 адона.

Ако имаш какво да кажеш за твойте адони и нагласен интерфейс - добре, ако не - неправи глупави постове. Не за друго ами ставаш смешен.  :confused:

Hope

  • Гост
Re:Interface + Addons
« Отговор #3 -: Май 24, 2009, 01:01:59 pm »
Не знам кой ти е вкарал тези неща в главата, но съм човек запознат добре със самият гейм плей в играта, добрите играчи в Близард които намеси и с програмирането. Да започнем с въпроса с адоните. Един адон не може да вкара нищо ново освен интерфейс и малко математика. Ще се опитам да не вкарвам програмни слова за да стане по-ясно и с няколко думи ще кажа, че адоните вземат информация от главните файлове на играта и я преработват (можете да видите как става в по-големите на размер файлове в адоните). Ще дам няколко примера, понеже вече заговорихме за DemageMetera... влезте в директорията с този адон и открийте файл DemageMeter.lua, вътре много пъти можете да срещнете думата CombatLog, защото по този начин са написали Близард комбат лог. Целия програмен код на този файл изглейда извличане на информация от самата игра която я има и малко изчисляване. Дизайна на адона може да промените от .xml файловете. Друг адон QuestHelper, който се различава от останалите защото има твърде много информация в него. В неговия главен файл е дадена информация за всичките куестове и кординати за търсени... от там има редове които казават - "ако имаш този куест... ще покаже там... така..." на програмен език е написано, там има много ако-та и не ми се обеснява подробно как изглежда самият файл.
До тук предполагам, че ти стана ясно, ако не на теб то на другите, че не адоните правят WOW, а WOW прави адоните.
Като се замисля това което казах, че Близ НЕ слагали адоните кагато излязат, може и да съм сгрешил и наистина Близард вземат идеи от някои адони (и хората които са ги писали), няма лошо в това в крайна сметка всичко това е за улисни нас.
Сега дойде да ти кажа за добрите играчи в Близард. Не, че се фукам, но не веднъж или два пъти съм считан за най-добрия играч в няколко сървъра с хиляди души и много добри PVP играчи. Та, за "добрите" в Близард, не са толкова колкото си мислиш... много често съм сигурен, че сте гледали клипове и сте си мислили че са добри щом имат клип в warcraftmovies.om, но изобщо не е така. За най-добри визирам играчите в Doom Squards, които са всеизвестни измежду PVP играчите. Та те имат по няколко адона, също както мен. Най-важният е Proximo, след това за левелинг се използва QuestHelper в някои случеи имат и Omen или Xperl, но лично аз ползвам само QH и Proximo. Да отделим малко време и на PVE играчите, защото наистина играта не е само PVP. Те наистина ползват много адони, както и тебе. 10 адона на теб може да не ти се струват много, но наистина са. Няма лошо да имаш и много, все пак го правим за улеснение на самата игра.
Пожелавам ви приятна игра и най-важното е на вас да ви е удобно пробвайте различни комбинаций от адони, различни адони и разберете на вас как ви е най-лесно.
Това, че имате много адони не означава, че сте по-добър.

Неактивен Gomes

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 461
  • EVO Karma: 7
  • hentai ftw
Re:Interface + Addons
« Отговор #4 -: Май 25, 2009, 03:06:11 pm »
Не ми се спори с теб щото явно че няма да излезем на глава. Признавам едно, повече разбираш от мен относно програмирането и как работят адоните. Но за WoW-a може да поспорим. Много нещо съм видял, имам си моите убеждения и разбирания.
Все едно да ми кажеш че когато си сложиш адона дето ти казва че сега другия може да направи еди какъв си скил е същото както да си без него. Както казах адоните правят играта лесна, мислят вместо теб, не те карат да си напрягаш мозъка.
А обори ми тезата че близард вграждат неща от адоните в играта. Искам да видя това как ще стане... мразя да споря с някого за неща които са както мисля аз. А да си чувал че наричат случайно наричат WoW *игарта адон*. Ти как мислиш защо ли е така ? Защо се правят такива адони че след време може да не се налага да си движиш героя ти щото видиш ли ще има адон който да прави това и случайно да се напрегнеш с мисловния процес за управлението на героя ти.
А относно добрите играчи и техните филмчета. Значи не само филмчета с луди критикали и много убийства са сравнение за това колко е добър дадения играч. За малките WOW играчи да, за мен не.Аз забелязвъм много други неща в едно филмче. От Doom Squad има доста добри WoW players но не са само там. С едно ще се съглася че разбиращите играчи  във WoW са наистина малко. И под разбиращите визирам не само да могат да убиват други герой, да са с най-хубавите неща в играта. Това е само обвивката.
Най-дразнещото за мен в момента е че ме вземаш за някакъв си там от масите, дето заблудата им е пълна и ти с малко повече познания по даденото нещо почваш да спориш за безмислени неща и да се изявявш като разбирач. Мразя да ми говорят като на малоумен и да си мислят че са нещо повече от мен.
Примерно това което ти се опитваш да ми обясниш е че все едно World of roguecraft 1-2-3 (ако не си ги гледал го направи) са глупави филмчета и няма нищо вярно в тях. Да кажеш че Tales from the past III (също го изгледай) е нищо и никакво си филмче и за нищо нестава. И ако за теб е така това неозначава че Е ТАКА.
Един вид ти ме караш да те убеждавам че нямам сестра... дето се вика...

HouseMania

  • Гост
Re:Interface + Addons
« Отговор #5 -: Юни 07, 2009, 01:22:48 pm »
Някой може ли да каже от кой адон може да е тва
много е досадно...и също като умрях неми даваше за итемите рола...

Stormscream

  • Гост
Re:Interface + Addons
« Отговор #6 -: Юни 07, 2009, 01:25:24 pm »
Някой може ли да каже от кой адон може да е тва
много е досадно...и също като умрях неми даваше за итемите рола...
Влезни в интерфеиса,там на комбат и изключи аурите,мисля,че се намираше долу в дясно :)

HouseMania

  • Гост
Re:Interface + Addons
« Отговор #7 -: Юни 07, 2009, 01:36:06 pm »
Влезни в интерфеиса,там на комбат и изключи аурите,мисля,че се намираше долу в дясно :)
и също като умрях неми даваше за итемите рола.. а за тва ?

Неактивен dae

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 737
  • EVO Karma: -11
  • One sick bastard. Dyxless, The proud one.
Re:Interface + Addons
« Отговор #8 -: Юни 07, 2009, 01:39:24 pm »
Това е от самата игра ... Мъртвите не получават предмети ...  :clover:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.
If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

HouseMania

  • Гост
Re:Interface + Addons
« Отговор #9 -: Юни 07, 2009, 08:01:23 pm »
Това е от самата игра ... Мъртвите не получават предмети ...  :clover:
Май не разбра аз умрях и палата ме ревивна,след това неми излизаха прозорчетата и трябваше да пиша /roll и питам тва да не е от някой аддон?

Неактивен Xdiv

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 264
  • EVO Karma: -27
Re:Interface + Addons
« Отговор #10 -: Юни 20, 2009, 10:08:00 am »
По-горе с проблема за ауите картинката магиите с кой аддон се нареждат така ?
...избери си план, избери си вход, избери си нещо и спри да бъдеш идиот, не разбираш, че за тебе хвърляме пот...

Неактивен NNDHG

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 197
  • EVO Karma: 0
  • Born to SPAM
Re:Interface + Addons
« Отговор #11 -: Юни 20, 2009, 10:34:02 am »
Ако говориш за това дето показва името с никой.Има да се избира от интерфейс floating или scrolling тип и така става.

Неактивен Xdiv

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 264
  • EVO Karma: -27
Re:Interface + Addons
« Отговор #12 -: Юни 20, 2009, 10:46:21 am »

Вто вижте самите магии как са подредени.Нали не е обикновенно както са оригиналните ами едно варху друиго.Как да си направя и аз така :?
...избери си план, избери си вход, избери си нещо и спри да бъдеш идиот, не разбираш, че за тебе хвърляме пот...

Неактивен Sparrow

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 945
  • EVO Karma: -49
  • Mithrandir's Follower
Re:Interface + Addons
« Отговор #13 -: Юни 20, 2009, 10:54:43 am »
Тва много ме дразни. Ама супер много. Има адони много такива. Беше излезнал един Spartan адон или нещо такова. Погледни ако искаш.
Master of doom, by doom mastered! - Nienor Niniel for Turin Turambar Dagnir Glaurunga.
As long as we are alive we will hope! - Gandalf.
...and Tolkien shall never die! - Me.

Неактивен NNDHG

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 197
  • EVO Karma: 0
  • Born to SPAM
Re:Interface + Addons
« Отговор #14 -: Юни 20, 2009, 10:56:57 am »
Както играя на windows mode ако са ми така подредени магиите почти нищо няа да виждам