Автор Тема: Това, което ме ядоса/натъжи днес  (Прочетена 114486 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #30 -: Април 22, 2011, 03:35:17 pm »
Каква власт , какви 5 лева деви , кой за какво се бори и къде позиционира ? Карай ... смятай си макро икономиката за никакви пари , а аз ще я духна пак на запад и ще си живея живота.Щото там хората не ги интересуват основно разходите , а доходите им и като ги ритнат по доходите бликират цял град (като Барселона) за няколко дни.Затва са и много , много , много , много по-добре от нас , защото знаят какво искат ,и не се наемат да се занимават с макро икономиката на страната (все пак те си плащат данъци , а политиците им от там си получават заплатата , така че всеки си плаща и всеки работи).
Наско преди време беше драснал коментар "Прост народ - слаба държава".Това характеризира перфектно положението на страната ни във всеки един аспект. :clover:
Аз повече няма да пиша по тази тема , явно никой не го е грижа за собственият му бюджет , а един вид "само гледа в чуждото канче" какво има.Още една от лошите чети на българинът.

Ехехехехехехехехе духвай където искаш, но където и да отидеш на тази планета НЯМА ДА ИМА ПРИХОДИ БЕЗ РАЗХОДИ!!!!!! И е много жалко това, че на тези години нямаш НИКАКВА идея на каква планета си кацнал. Ооооо неее точно това е...всеки го е грижа самооо за неговия си бюджет и от там идват проблемите....дай му заплата, а цените му петорни. Това за простия народ е баш на мястото си....и определено не се заемай с макро икономиката..нищо че тя ти филтрира микро икономиката и от там и твоята невероятна заплата....важното е да е голяма..  :doh:

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #31 -: Април 22, 2011, 03:52:20 pm »
С труд и самосъзнание всичко се постига. Пак ще кажа, грамотността на нацията е фактора, който спъва цялата държава в процеса на развитието й. Не случайно другите страни наливат големи суми в образованието и науките, а не както се прави в България. Всяка чуждестранна и стабилна фирма, която предлага високо заплащане, търси способни хора. Хора които 'знаят' и 'умеят' да работят длъжността, за която кандидатстват. Аз не мога да се съглася, всеки втори студент да ходи да изкарва всяко лято пари от аграрство в англия или да чисти къщи в щатите...wtf ? После тези хора искат да си намерят работа веднага след като завършат. Че как да стане, като са изкарали студентските си години в дискотеките,на нивата и редовно са преписвали или давали 'подкупи'. За какво образование си говорим и за какви високи заплати става на въпрос, като се вземе тва под внимание ? Ма тва е друга тема, която подкарах.
 Така, че като цяло, докато човек не почне сам да си цени труда, колкото и пари да му даваш пак ще е недоволен, защото го мързи и винаги ще гледа другия, а не себе си.  :clover:

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #32 -: Април 22, 2011, 03:55:03 pm »
Чакай малко кой е казал , че не трябва да има разходи ... Ти неискаш да ме разбереш правилно.Аз казвам нека бензинът си остане 2,50 все ми е тая.Казвам , че заплатата трябава да се увеличи и хората трябва да искат това увеличение , а не няколко стотин човека да киснат по бензиностанциите и да се въртят за да сложат левче бензин с надеждата да им смъкнат 10 стотинки от горивата хахаха ... На това ли му се викаше стачка?ТРАГИКОМИЧНО бих казал аз.Хората в България незнаят, какво да искат и как да го искат.
БТВ:Аз знам на коя планета съм кацнал , но незнам правилната държава ли съм уцелил  :unsure:
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #33 -: Април 22, 2011, 04:15:23 pm »
Чакай малко кой е казал , че не трябва да има разходи ... Ти неискаш да ме разбереш правилно.Аз казвам нека бензинът си остане 2,50 все ми е тая.Казвам , че заплатата трябава да се увеличи и хората трябва да искат това увеличение , а не няколко стотин човека да киснат по бензиностанциите и да се въртят за да сложат левче бензин с надеждата да им смъкнат 10 стотинки от горивата хахаха ... На това ли му се викаше стачка?ТРАГИКОМИЧНО бих казал аз.Хората в България незнаят, какво да искат и как да го искат.
БТВ:Аз знам на коя планета съм кацнал , но незнам правилната държава ли съм уцелил  :unsure:

Човек, за пореден път...като вдигнат заплатите бензина ще стане още по-скъп...търсенето ти определя цената..повече пари...повече търсене=инфлация!!!

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #34 -: Април 22, 2011, 04:18:31 pm »
Уини, нали нямаше да пишеш повече  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #35 -: Април 22, 2011, 04:18:55 pm »
Човек, за пореден път...като вдигнат заплатите бензина ще стане още по-скъп...търсенето ти определя цената..повече пари...повече търсене=инфлация!!!
Само в любима България. Амин  :clover:
Само не разбрах как търсенето на петрол във България ще определя цената на петрола , след като ние сме просто "капка в океана"?
Виж тука - Търговия с петрол - , кое оказва най-голямо влияние върху цената му.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 04:56:28 pm от ImeanUidiot »
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен Agresorr

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 125
  • EVO Karma: -2
  • evo user
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #36 -: Април 22, 2011, 04:48:56 pm »
Абе и двамата сте си прави за себе си ... но има една поговорка която ми е любима.

Не мразя страната , мразя държавата .  :clover:
Wrathfull Gladiator Seemos и там некви други... Poboinik и приятели ;дд

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #37 -: Април 22, 2011, 04:59:42 pm »
Само в любима България. Амин  :clover:

Така е в цял свят. Няма да ти давам примери на страни с грешна политика, но не е като да ги няма и говориме за бая мащабни икономики в които имаше 700% инфлация и то точно защото имаше такива които за да останат на власт вдигаха заплатите с цел хората да ги изберат пак.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #38 -: Април 22, 2011, 05:02:59 pm »
Абе и двамата сте си прави за себе си ... но има една поговорка която ми е любима.

Не мразя страната , мразя държавата .  :clover:

Изоообщоооо в никакъв случай не си го помисляй, че е прав. Това което казва може да доведе до тотална икономическа катастрофа.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #39 -: Април 22, 2011, 05:07:17 pm »
Така е в цял свят. Няма да ти давам примери на страни с грешна политика, но не е като да ги няма и говориме за бая мащабни икономики в които имаше 700% инфлация и то точно защото имаше такива които за да останат на власт вдигаха заплатите с цел хората да ги изберат пак.
А аз казах , че в БГ проблемът идва единствено и само от ниските доходи на населението ни , и че то трябва да изисква сравнително по-високи доходи , а не намаление на разходите (пример - 10ст. на горивата).Казвам на какво съм ставал свидетел, където съм живял т.е. , каквото са искали хората и са го получавали.Ти го обърна на макро икономика , супер инфлация , etc ....
А съвсем друг е въпроса , че българинът (в повечето случаи) със скъсаният чорап , където си бърка в носа - е слабо образован човек с ниска култура и много мързелива твар.


Изоообщоооо в никакъв случай не си го помисляй, че е прав. Това което казва може да доведе до тотална икономическа катастрофа.
А това което казваш ти и още банда политици (които смело се наричат правилно управляващи) , които си гледат само имането без да им пука за народът , до какво ще доведе?Отговора е на лице - ГЕНОЦИД които се налага 20 години в държавата.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 05:11:27 pm от ImeanUidiot »
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #40 -: Април 22, 2011, 05:10:05 pm »
The weak will always obey the master

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #41 -: Април 22, 2011, 05:28:46 pm »
Това което казва може да доведе до тотална икономическа катастрофа.

Искаш да ми кажеш, че 240 лева минимална заплата е нормално за днешния стандарт  :woot: Пич та тия тупани през месец вдигат цените на парното, тока, водата и следователно всичко поскъпва. Моята заплата не е мръднала от близо 2 години и не очавам и да се повиши (по скоро да се намали)! Защо?? Защото всеки се оправдава с криза... 2-ра година България била в криза, а цените на всичко скачат, но не и заплатите. Никой не ти оценява труда тук, никой! Малцина са хората които са доволни от работата си и на днешно време това са програмистите иии зависи в коя фирма си разбира се! И какаво като гледам обявите за работа? Искат да знаеш мин. 2 езика мин. 4-5 години стаж по длъжността и ти предлагат от 600 до 800 лева заплата :doh: с които пари като си платя наема и сметките какво правим?

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #42 -: Април 22, 2011, 05:38:30 pm »
А аз казах , че в БГ проблемът идва единствено и само от ниските доходи на населението ни , и че то трябва да изисква сравнително по-високи доходи , а не намаление на разходите (пример - 10ст. на горивата).Казвам на какво съм ставал свидетел, където съм живял т.е. , каквото са искали хората и са го получавали.Ти го обърна на макро икономика , супер инфлация , etc ....
А съвсем друг е въпроса , че българинът (в повечето случаи) със скъсаният чорап , където си бърка в носа - е слабо образован човек с ниска култура и много мързелива твар.

А това което казваш ти и още банда политици (които смело се наричат правилно управляващи) , които си гледат само имането без да им пука за народът , до какво ще доведе?Отговора е на лице - ГЕНОЦИД които се налага 20 години в държавата.

А ти какво очакваш, да се избяга от макро и микро икономиката и всичко да е бетон? Интересно как би станало такова нещо, това което казвам аз явно е бая сложно да го разбереш, НЯМА такъв филм да вдигнат заплатите и всички да са доволни, НЯМА и да има и това не ти го казват политици а ИКОНОМИСТИ и то без да целят популизъм както политиците, а казват самата истина, но хора като теб това го приемат еднозначно и доста ПОВЪРХНОСТНО и ако им бъде дадено това което искат децата им ще страдат, защото са тъпи и ще изядат техния хляб. Защо хората искат по-ниски цени, защото лееекинко са НАЙ-ВИСОКИТЕ в ЕС и това не се корегира с вдигане на заплатите, а именно с предоговаряне с доставчиците. Как се акумулират пари в една държава, хвани и си го запиши някаде......КАТО НА ПРОИЗВЕДЕНАТА ПРОДУКЦИЯ СЕ ПРИДАДЕ МАКСИМАЛНО ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ!!! А ние не пройзвеждаме /вече/ почти нищо за външните пазари, та като нямаш пари и баланса ти е отрицателен ОТ КАДЕ ПАРИ ЗА ВДИГАНЕ НА ЗАПЛАТИТЕ? Кредит ли? Та да заробиш 10 поколения след теб ли?

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #43 -: Април 22, 2011, 05:42:44 pm »
Искаш да ми кажеш, че 240 лева минимална заплата е нормално за днешния стандарт  :woot: Пич та тия тупани през месец вдигат цените на парното, тока, водата и следователно всичко поскъпва. Моята заплата не е мръднала от близо 2 години и не очавам и да се повиши (по скоро да се намали)! Защо?? Защото всеки се оправдава с криза... 2-ра година България била в криза, а цените на всичко скачат, но не и заплатите. Никой не ти оценява труда тук, никой! Малцина са хората които са доволни от работата си и на днешно време това са програмистите иии зависи в коя фирма си разбира се! И какаво като гледам обявите за работа? Искат да знаеш мин. 2 езика мин. 4-5 години стаж по длъжността и ти предлагат от 600 до 800 лева заплата :doh: с които пари като си платя наема и сметките какво правим?

Ок искаш 2 бона заплата...и аз искам....всички искаме..и какво правиме..от каде ще ги вземеме, като БВП не е мръднал почти. Кажи от каде от хазната? Кредит? Дай алтернатива...намери парите, не прави инфлация и нека бъде рай бе...аз съм яко ЗА, не искам никой да е гладен или беден...по тая същата логика...защо изобщо има бедни хора на тоя свят?

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #44 -: Април 22, 2011, 05:51:04 pm »
А ти какво очакваш, да се избяга от макро и микро икономиката и всичко да е бетон? Интересно как би станало такова нещо, това което казвам аз явно е бая сложно да го разбереш, НЯМА такъв филм да вдигнат заплатите и всички да са доволни, НЯМА и да има и това не ти го казват политици а ИКОНОМИСТИ и то без да целят популизъм както политиците, а казват самата истина, но хора като теб това го приемат еднозначно и доста ПОВЪРХНОСТНО и ако им бъде дадено това което искат децата им ще страдат, защото са тъпи и ще изядат техния хляб. Защо хората искат по-ниски цени, защото лееекинко са НАЙ-ВИСОКИТЕ в ЕС и това не се корегира с вдигане на заплатите, а именно с предоговаряне с доставчиците. Как се акумулират пари в една държава, хвани и си го запиши някаде......КАТО НА ПРОИЗВЕДЕНАТА ПРОДУКЦИЯ СЕ ПРИДАДЕ МАКСИМАЛНО ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ!!! А ние не пройзвеждаме /вече/ почти нищо за външните пазари, та като нямаш пари и баланса ти е отрицателен ОТ КАДЕ ПАРИ ЗА ВДИГАНЕ НА ЗАПЛАТИТЕ? Кредит ли? Та да заробиш 10 поколения след теб ли?
Окей проблем е че нямаме производство , но това никой не го касае. ЕС отпусна фондове за всякакъв вид бизнес развитие , а ние какво направихме окрадохме парите /rofl...
А относно заробването на 10те поколения да попитам.Как ще стане след като неможеш да си позволиш да имаш дете ?Със скромните 600 леа заплата , както каза Rhapsody като си платиш квартира и разходи оставаш без нищо.Камоли да създадеш някакво поколение , то както се вика ти кола неможеш да си вземеш на изплащане , защото няма да имаш кинти да я плащаш.
И БТВ сега ние ядем попарата на нашите родители .... така че ?
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard