Автор Тема: Предложение за увеличаване на арените.  (Прочетена 6196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Предложение за увеличаване на арените.
« -: Ноември 29, 2013, 10:41:29 am »
НЕ знам дали е възможно но ми се струва, че предложението ми ще доведе до засилване на арените, колкото и малко народ да сме останали в сървъра.
Предлагам при всяко участие в арена, играчите, независимо дали от победилия или загубелия отбор, да получават някаква допълнителна награда. Примерно може да се направи когато излезеш от арената да получаваш в инвенатара си торбичка, която да има различен шанс за дроп на различни неща, като например:
-10 арена точки
- 2 фростки
- 3 триумфки
- 10 злато
- някакво JC камъче
- някакво направено камъче
- колбички някакви с ефекти
- храни с ефекти
- use предмети със забавни предмети
- може и с някакъв доста минимален шанс за дроп да се сложат някакви реле части, или части от пвп и пве сетове от минали сезони, примерно т2, т3, т4... and so and so... (КАТО РАЗБИРА СЕ НЕ СЕ СЛАГАТ WRATH ЧАСТИ!)
- ако админа се навие да вдигне летвата може да сложи някакъв минимален шанс, примерно 0,01 drop rate, на някакви maunt-ове, 0,05 рейт на някакви pet-чета, и примерно 0,01 drop rate на оръжия от минали сезони.

Ако не може да се направи с торбичка, може да се направи с custom npc, което да има нещо като repeat daily Q, които да изисква участието ти в арена, за да получиш наградата, като бъде премахнато ограниченоето колко пъти може да го изпълняваш дневно този куест.

Като разбира се, примерно стойностите на дроп от 2vs2 да са по-ниски от стойностите за 3vs3. Но нека наградите да не са различни за различните set-ове арени, за да се избегне алтването за торбички.

Целта на предложението ми е, да не се облагодетестват прекалено хората играещи арени, но да се засили интереса им към арените. Един вид да имат гъдел да видят какво ще им се падне в торбичката.

Знам, че това прилича на предложение за fun сървър, но малко или много нашия има доста белези на такъв, а при ограничената популация и постоянното висене away, мисля че това ще е едно разведряване на обстановката.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2013, 01:06:02 pm »
Тов няма да увеличи арените, ще увеличи фалшивите арени и фарменето на този lootable предмет.

Също така виждам и няколко технологични проблема, които не ми е ясно как ще се решат.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2013, 01:36:26 pm »
Аз предлагам арените да струват двойно повече от това, което са сега, за да се премахне алтването тотално, защото има много народ в сървъра и всички имаме много пари. :doh:

Надявам се да сте разбрали, какво имам в предвид :Х

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2013, 02:31:13 pm »
Тов няма да увеличи арените, ще увеличи фалшивите арени и фарменето на този lootable предмет.

Също така виждам и няколко технологични проблема, които не ми е ясно как ще се решат.

Фалшиви арени, които могат да де хванат и накажат, но за сметка на това ще привлече вниманието на останалите, които правят реални арени. Колкото до фалшивите арени, идеята ми е наградите да да такива че да не си заслужават риска от наказание, заради тях.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #4 -: Декември 03, 2013, 10:20:41 pm »
Аз предлагам арените да струват двойно повече от това, което са сега, за да се премахне алтването тотално, защото има много народ в сървъра и всички имаме много пари. :doh:

Надявам се да сте разбрали, какво имам в предвид :Х
Напълно съгласен! Ако има начин даже да се направи забрана да не можеш да създаваш повече от 2 тийма на 1 герой за даден период (примерно година) още по-добре! Друг е въпроса ,че с малкото познания които имам по тия скриптове мисля, че няма как да стане или поне аз не знам!
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #5 -: Декември 04, 2013, 10:34:29 am »
Напълно съгласен! Ако има начин даже да се направи забрана да не можеш да създаваш повече от 2 тийма на 1 герой за даден период (примерно година) още по-добре! Друг е въпроса ,че с малкото познания които имам по тия скриптове мисля, че няма как да стане или поне аз не знам!
LOooooooooooooooooooooL
R u fckin kiddin me ?!?! Take it easy brah! Keep calm & FFs mate ahahha
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #6 -: Декември 04, 2013, 11:13:15 am »
Всичко може да се направи, стига да има кой да се занимава, mf(my friend).


Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #7 -: Декември 05, 2013, 10:11:31 am »
Всичко може да се направи, стига да има кой да се занимава, mf(my friend).
Може ли да ми драснеш на лично ,когато си свободен и да ми дадеш малко инфо къде точно да почета и да видя как стават и се пишат тия фиксове и т.н. Аз в момента съм 3ти курс информатика и може да взема да се зарибя ...знаеш ли :freak:
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: Предложение за увеличаване на арените.
« Отговор #8 -: Декември 05, 2013, 12:17:16 pm »
Най-лесно е да се научиш като гледаш какво и как оправят другите. Иначе wiki-to им е http://collab.kpsn.org/display/tc/smart_scripts , но само с него не става. ;)

https://github.com/TrinityCore/TrinityCore/commits/master

Естествено ти трябва и език. ;)
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 12:18:59 pm от untaught »