Автор Тема: Това, което ме ядоса/натъжи днес  (Прочетена 123483 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #450 -: Април 04, 2012, 06:41:50 pm »
НС реши: Оставаме в АСТА

България остава в АСТА, въпреки заявената воля от премиера Бойко Борисов, ако бъде внесено в НС решение да се откажем от подписаното споразумение, то да бъде подкрепено от управляващата партия.

 

Днес обаче парламентът отказа да излезе с решение за оттегляне на страната ни от АСТА, след като от 112 гласували, 77 депутати се въздържаха, „за" бяха 33-ма, а „против" само 2-ма.

 

Припомняме, кабинетът замрази участието ни в споразумението под натиска на хиляди протестиращи в България.

 

Искането народните представители да излязат с решение относно оттеглянето на страната ни от АСТА бе на  “Атака”. В мотивите към предложението си атакистите припомнят, че на 26 януари 2012 в Токио е подписано споразумението АСТА, като от българска страна то е подписано от посланика ни в Япония Любомир Тодоров съгласно решение на МС от 16.11.2011. Решението на МС е взето без каквито и да е дебати и доводи според националистите.

 

Освен това решението за споразумение е сключено при пълна липса на прозрачност, без да са изслушани представители на потребителите, заинтересовани юридически лица, интернет оператори и неправителствени организации. Не са взети предвид за позитивите и негативите за българските граждани, изтъкват още националистите.

Броени дни след подписването на АСТА в страните от ЕС се надигна буря от недоволство, припомнят още от Атака. Според европейски институции съществува опасност от масово наблюдение, невидим мониторинг на милиони хора.

 

Националистите настояват България да оттегли своето участие от АСТА, още повече, че самото споразумение дава такава възможност - в 180-дневен срок, съгласно клаузите на договора всяка от подписалите се страни може да преустанови участието си.


В никакъв случай не можем да приемем, че темата е затворена, посочи Павел Шопов от "Атака". Според него управляващите не са се отказали от участието в споразумението АСТА.

 

На 15 март на съвета в Брюксел България изрази своето мнение да не ратифицира тази спогодба, припомни Деян Червенкондев от ГЕРБ.

 

Всяко ваше решение е подлежало на промяна, репликира социалистът Антон Кутев. Продължаваме да бъдем недоверчиви, допълни той.

 

Докато не покажете докрай своето желание да приключите темата, няма как българското общество да ви повярва, обърна се Кутев към мнозинството.

източник: http://frognews.bg/news_44145/NS_reshi_Ostavame_v_ASTA/

    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #451 -: Април 04, 2012, 07:08:05 pm »
Мда , пак ше се ходи на протест .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

untaught

  • Гост
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #452 -: Април 04, 2012, 07:26:23 pm »
U crazy? :blink:

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #453 -: Април 04, 2012, 07:47:47 pm »

Днес следобед имахме "Инспекция на труда" - само аз от всички бях екипиран със маска, очила, каска, работно облекло (с дълъг ръкав), обувки и ме туриха на 2рия етаж видно с другия колека, който пък имаше само каска - да ни снимат "случайно" като е минала инспекцията как са нещата на строежа :) Та само аз бях идеал :) Другите храчат черни храчки, кихат, кашлят - що им е маска, нали са "герои" :D Аз си отстоявам и на обяд като рязаха до нас с една машина бетонна стена и то хвърчи пушек та се не вижда и шефа седнал долу в багерчето и на топло и си почива и не вижда горе какво е, и вика "Разбивайте тавана" :D Аз пък демонстративно си сложих очилата, маската и се обърнах към него надолу и правя жест настрани с пръст ("другите") и правя "кашлюк-кашлюк" (т.е. "къртят храчи и се дерат като ненормални от задушаване от тая мръсотия, в която ги караш да работят") и след 2-3 минути тича шефа с маски за всички. Хубаво беше - и бетонна стена с чук разбивах та съм изморен, но се радвам :)
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #454 -: Април 04, 2012, 07:54:18 pm »
U crazy? :blink:
Аха , по целата глава  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #455 -: Април 06, 2012, 07:13:02 pm »
Властите в България под почти явен натиск от страна на САЩ се отказаха от строителството на руска атомна електроцентрала. Стават известни интересни подробности около приключилите с неуспех преговори между „Росатом” и България за строителството на АЕЦ „Белене”. Изяснява се, че решението за отказ от сътрудничество с Русия е било взето с активното участие на САЩ, които имат свои интереси в българската енергетика, пише руският вестник „Взгляд” . Дългите преговори между Русия и България за строителството на АЕЦ „Белене” приключиха. До май София планира да се разплати за руските разходи по проекта, за да може в последствие да изплати неустойка за отказа от строителството. Официално България реши да прекрати своето участие в проекта заради високата цена и опасностите от ядрената енергетика. Веднага след отказа на страната от АЕЦ-а държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън не се посвени директно да подкрепи правителството. „Приветствам това решение”, е казала Клинтън на българския външен министър, с когото е провела кратък разговор по време на почивката на срещата „Приятелите на Сирия” в Истанбул. „Осъзнавам колко трудно е било това решение за българския кабинет”, е посочила Клинтън, която е отбелязала, че високо цени колко спокойно българската страна е съобщила за прекратяването на сътрудничеството по „Белене” на Русия. Изглежда обаче, че България ще трябва да бъде поздравена и с огромната неустойка в размер на 1 млрд. долара, която ще трябва да плати на „Росатом” и в перспектива след няколко години ще се наложи да внася електроенергия, коментира и руската агенция Регнум. В България политиците не крият, че решението не се дължи на икономически и технологични фактори, а е взето под тежкия натиск на САЩ, които в ултимативен вид са поискали излизането на България от проекта „Белене”, отбелязва агенцията.


http://www.novini.bg/news/59415-%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%85%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B5.html - 15 коментар
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #456 -: Април 06, 2012, 10:19:02 pm »
Това последното - това е толкова грозно, политиците в България я продават за лична изгода, в чужбина нямат такова нещо - ако някой направи "скрити афери", директно на съд публично. И имат пари и за "обезщетение за безработица" и за "социални помощи". 1 милиард обезщетение при условие, че ще се взимат пари от фонд "пенсионно осигуряване", за да се налеят в държавния бюджет, който за следващата година е супер оредял и нямат пари за нищо.

Ето нещо ново:

Рио ще ни диша прахта, това ще обърне вниманието на светът към Българската история. Много добра инициатива! Така ще се развие район, който е западнал, а също и ще се придърпат туристите от Турция и Гърци, които ходят на море там, и ще дойдат до България и хоп на нашето Черноморие.

Link



Цитат
Бъдещият Паметник на Васил Левски

Паметникът на Васил Левски по проект трябва да е с височина 133 м и да се издигне в близост до границата с Турция, предлага сдружението „Аз обичам България“. Ако идеята се реализира, България ще може да се похвали с построяването на най-високата статуя в света. В момента рекордът се държи статуя на Буда в Китай, която е висока 128 м.

Паметникът ще бъде изграден от железобетонна конструкция, покрита с бронз или несмлян талк. Самата фигура ще е 101 м. Именно с фундамента Левски ще бие Буда по височина, защото просветленият стои върху 20-метров лотус, а българският патриот ще стъпил върху 32-метров постамент. За сравнение, статуята на Исус Христос в Рио де Жанейро е висока 40 м, Статуята на Свободата в Ню Йорк – 46 метра, а телевизионната кула в София е 106 м.

Статуята на Буда е струвал на Китай 55 милиона долара. Българското сдружение е изчислило, че стойността на нашия паметник на Левски ще е около 4 милиона евро.

Замисълът е в дръжката на знамето, което Апостолът държи и което е високо почти колкото него, да бъдат вградени две панорамни асансьорни уредби, изкачващи посетители на специално оформена площадка на последна кота, откъдето ще могат да бъдат видени Одрин в Турция и Орестиада в Гърция.

Думите на Левски: „Мечтая за чиста и свята република, в която и българи, и турци, арменци и гърци ще живеят равни пред законите." Посланието, което паметникът ще носи е, че единственото нещо, което желаем от гостите на България, е да ни почитат и уважават и могат да разчитат на нашите сърца", заявява Илиян Матеев – председател на „Аз обичам България“.

Идеята бе представена на специална пресконференция в четвъртък с участието на Матеев и кмета на общината Георги Манолов. Ръководителите на проекта заявиха, че статуята трябва да е част от най-големия мемориален комплекс в България и един от най-големите в целия свят, който да бъде построен на територията на община Свиленград.

„Монументален комплекс Васил Левски“ трябва да бъде изграден до главен път Е 80, край Свиленград, на площ от 52 дка, предоставена безвъзмездно от община Свиленград. Комплексът включва 133-метровия паметник на Апостола, музей с най-ярките моменти от цялата българска история, информационен център, изложбена зала и зони за отдих.

„Неотдавна община Свиленград спечели финансиране от Европейския съюз за облагородяване на района около паметника. На площ от над 300 дка ще бъде изграден парк с места за почивка. Това ще промени и облагороди целия облик на района. Смисълът на всеки паметник е да привлича хора и да им въздейства“, обясни Георги Манолов, който спечели изборите с подкрепата на ГЕРБ.

По думите на Илиян Матеев вече са събрани 75 000 лева, а сумата непрекъснато нараства. Ще бъде организирана кампания с SMS-и и продажба на сувенири и артикули с надпис „Аз обичам България“, която ще продължи от 2 до 5 години, когато се планира да приключи и изграждането на целия комплекс.

По проекта за изграждане на комплекса работят конструктори с ръководител доц. д-р. инж. Людмил Оксанович, преподавател в Университета по архитектура, строителство и геодезия в София. Скулптор е Илия Иванов, който има опит в изграждането на паметници на Апостола, обясниха от "Аз обичам България". Тяхното предложение вече е внесено за разглеждане в общинския съвет в Свиленград.

„Ние имаме неотменимото желание да се ангажираме с проектирането, финансирането и изграждането на целия комплекс, който ще включва паметник, информационен център и интерактивен музей, свързан с цялостната дейност на Апостола“, се казва в официалното предложение.

Другите инициативи на сдружението са за 50% българска музика по радиостанциите и проекта „Българската литература на колела“.
« Последна редакция: Април 06, 2012, 10:21:54 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #457 -: Април 15, 2012, 07:01:38 pm »
От тия шантави семейни празници , най - поносимото нещо е агнето и бирата   :evilmad:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #458 -: Април 15, 2012, 10:29:58 pm »
България е хубаво място.

Ако става въпрос за образование - невероятно високо като ниво е - отидете в чужбина да видите хората как излизат с 8ми или 10ти клас и дори нямат диплома за 12ти клас. А техния 12ти е като ниво равно на нашия 10ти. Тяхното Бакалавър (12 +4) е равно на нашето 12 + 2!

Ако говорим за работа - вижте къде има работа и индустрия (икономика, земеделние, животновъдство, къде се търсят персонал с дипломи), и тогава хващайте пътя натам. Не може да очкавате във Варна да имате работа - там е само магазини (продавачи) и ресторанти (сервитьори и готвачи), и лятото по морето същите длъжности + камериер + рецепционист. За останалите професии (ако ги има), ти искат година опит. В Плевен последно само "Яна"-та работеше и малко кафенета и дюнери по центъра, и това е (заводите май ги "приватизираха" и разпродадоха на безценица за скрап след това). В останалите градове също се гледа какви професии се търсят, за да се насочи човек към най-лесния вариант. А в София всеки работи - няма значение дали има 1 седмица опит или не, дали е с образование, или не.
« Последна редакция: Април 15, 2012, 10:31:35 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #460 -: Април 21, 2012, 12:37:33 pm »
Няма оправия. Има само еин път и той е навън.
The pain is my best friend.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #461 -: Април 21, 2012, 12:55:51 pm »
Няма оправия. Има само еин път и той е навън.

Така няма да се реши нищо. Ако всеки излезе навън ще стане това http://www.novini.bg/news/59867-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-15-20-%D0%B3-%D1%89%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5.html
по простата причина, че тук няма да останат българи
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен miiauto

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 169
  • EVO Karma: 0
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Tsveta
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #462 -: Април 21, 2012, 04:14:45 pm »
Love sucks :down:
Рожденный ползать летать не может? Умел бы ползать, летать научим!

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #463 -: Април 21, 2012, 04:54:36 pm »
и особено когато трябва да се разправяш с жени, разочаровани от мъжете  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен miiauto

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 169
  • EVO Karma: 0
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Tsveta
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #464 -: Април 21, 2012, 05:19:41 pm »
и особено когато трябва да се разправяш с жени, разочаровани от мъжете  :smart:
:mrgreen:
Рожденный ползать летать не может? Умел бы ползать, летать научим!