Автор Тема: Това, което ме ядоса/натъжи днес  (Прочетена 116008 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #435 -: Април 03, 2012, 04:45:55 pm »
Само не мога да разбера защо България ти е виновна за всичко? Както вече споменах и тук го правят същото с изравнителните сметки и т.н. Не съм запозната с изискванията, които трябва да покриеш, за да съдиш дадената фирма, но ако държиш ще се поразровя и ще намеря каквото мога и ако се различава чак тогава ще приема, че "все пак сме в България".

Защото когато заведеш дело за каквото и да е било, а по-специално срещу някоя от трите фирми, ти по дефулт си виновен. Независимо че ти си завел срещу тях дело, винаги малкият човек по начало се приема за виновен. И нека в случея аз съм по запознат от теб, става ли?
Мога да ти давам още хиляди примери как в България живота е заместен със съществуване.
Хайде сега пробвай се да ме убедиш как България е управлявана от прекрасни политици и как живота тук е песен.

И не, не ми е виновна България. Обичам страната си, мразя държавата си. Виновни са ми управниците, което пък значи че аз сам съм си виновен, както и останалите от населението, защото ние сме си ги избрали.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен miiauto

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 169
  • EVO Karma: 0
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Tsveta
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #436 -: Април 03, 2012, 05:19:41 pm »
Тъпото е, че забраниха изравнителните, а трета година все същото :)  ще си я платя някой ден, ма всяка година тоя месец по-хард от зимните
Рожденный ползать летать не может? Умел бы ползать, летать научим!

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #437 -: Април 03, 2012, 06:12:19 pm »
Тъпото е, че забраниха изравнителните, а трета година все същото :)  ще си я платя някой ден, ма всяка година тоя месец по-хард от зимните

"Забранено" е много разтегливо понятие, когато трябва да работи в тяхна полза ;>
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #438 -: Април 03, 2012, 06:30:54 pm »
Не се опитвам да те убедя в нищо, всеки си има право на мнение, но преди да правиш такива генерални заключения от сорта на "все пак сме в Българи" е хубаво да имаш и някакви доказателства, че другаде не е така. Да, вярно е, че всеки си гледа от неговата камбанария, но все пак ;) И да ще кажа, че има и свестни политици, които наистина се опитват да направят нещо, но в много от случаите не те са тези, които виждаме по телевизията :)
The weak will always obey the master

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #439 -: Април 03, 2012, 06:47:47 pm »
Не се опитвам да те убедя в нищо, всеки си има право на мнение, но преди да правиш такива генерални заключения от сорта на "все пак сме в Българи" е хубаво да имаш и някакви доказателства, че другаде не е така. Да, вярно е, че всеки си гледа от неговата камбанария, но все пак ;) И да ще кажа, че има и свестни политици, които наистина се опитват да направят нещо, но в много от случаите не те са тези, които виждаме по телевизията :)

Аз говоря от моята позиция, защото вероятно съм видял и как е навънка. А на теб ти е много лесно да говориш колко е хубаво в България и как добре си живеем, а в същото време да си в Англия? Защо не учиш в България а учиш в Англия? Защото България не може а ти даде това ниво на образование и тази подготовка, която ще получиш там, нали? Може би защото образователната ни система тук е повече от ужастна. Наскоро бях чул че е приета поправка в образователната система, която ти позволява да продължиш в по-горен клас дори и да имаш двойка. Ако това е вярно... ебем ти образователната система.
Но да се върнем в България. Обясни ми колко е прекрасно да се живее тук със минимална работна заплата от няма и 300 лева, когато сметките ти за ток е 150 (минимум) лева. Как в една Румъния имат двойно по-голяма минимална заплата? Как заплатите ни са смехотворни, а цените - европейски? Как имаме най-високи цени за gsm разговори в цяла Европа? Как, колкото и смешно да звучи, но е доста актуална тема по Великден - яйцата са двойно по-скъпи от навсякъде в Европа?
Какво да харесвам на Премиер, които в момента приоритет му е да си построи поредната отсечка от магистралата и да лапне лъвския пай от премиите? Защо плащаме винетки по 90 лева а в същото време пътищата да приличат на минно поле?
И колко други такива примери има?
Не ми се говори просто. Обожавам си страната, това и че й служа мисля че също показва това, но мразя държавното ни управление.
Целия ми съзнателен живот е минал в една изкуствено създадена криза, от която се надявам че поне децата ми ще излязат.
Свестни политици викаш. Може и да ги има, но това че не ги дават тях по телевизията е ясен признак, че са прекалено малко да променят нещо. Евала за опитите им, но докато 90 процента от парламента са корумпирани, гледащи да натъпчат собствения си гъз с колкото се може повече пари за сметка на народа, опитите им ще остават безгласна дума.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #440 -: Април 03, 2012, 07:17:07 pm »
В Англия съм по съвсем различна причина от тази, която ти описа. Единственото, което мога да ти кажа, че системата в България си е доста добре, но хората в нея не стават. И мога да ти кажа, че това, което виждам тук от система и образование не може да се сравнява с това, което ще получа в България, ако полагам същите усилия, които полагам и тук. И да, бих се върнала в България, ако можеш и мисля да го направя, след като завърша тук, ако всичко върви по план. Как искаш една страна, коятно не произвежда НИЩО да има стандарт на живот( т.е. минималната заплата да стига за всичко и да 'живееш', а не 'оцеляваш' както се беше изразил).Само не си мисли, че в чужбина всичко е идеално, защото тук ги има същите проблеми. А защо трябва да ставаш публична личност, за да промениш нещо? Доброто няма нужда да бъде рекламирано. И да, може да са всякакви, но от къде идват? Нали от народа? Ако мислиш, че можеш да промениш нещо и че знаеш как да оправиш всичко, кандидатирай се, обещавам да гласувам за теб ;) Спирам да пиша, че и без това оспамихме цялата тема :) Без лоши чувства love
The weak will always obey the master

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #441 -: Април 03, 2012, 07:22:03 pm »
В Англия съм по съвсем различна причина от тази, която ти описа. Единственото, което мога да ти кажа, че системата в България си е доста добре, но хората в нея не стават. И мога да ти кажа, че това, което виждам тук от система и образование не може да се сравнява с това, което ще получа в България, ако полагам същите усилия, които полагам и тук. И да, бих се върнала в България, ако можеш и мисля да го направя, след като завърша тук, ако всичко върви по план. Как искаш една страна, коятно не произвежда НИЩО да има стандарт на живот( т.е. минималната заплата да стига за всичко и да 'живееш', а не 'оцеляваш' както се беше изразил).Само не си мисли, че в чужбина всичко е идеално, защото тук ги има същите проблеми. А защо трябва да ставаш публична личност, за да промениш нещо? Доброто няма нужда да бъде рекламирано. И да, може да са всякакви, но от къде идват? Нали от народа? Ако мислиш, че можеш да промениш нещо и че знаеш как да оправиш всичко, кандидатирай се, обещавам да гласувам за теб ;) Спирам да пиша, че и без това оспамихме цялата тема :) Без лоши чувства love

Сама го каза - хората не стават. След като някой не си върши работата - сваля се и идва друг. И така докато заработи системата. Но след като всички дърпат парички от която и да е система - никога няма да се свалят един друг. Защо според теб не произвеждаме нищо? Защото не можем, или защото управляващите ни не искат, защото взимат тлъсти премии от вносителите?

Като си свалиш розовите очила може да говорим.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #442 -: Април 03, 2012, 07:41:01 pm »
Е хубаво, но в този ред на мисли, не е ли системата създадена от хора и след като се е доказала, като ниско ефективна не е ли време за друга и/или някаква нейна разновидност? Системата и хората не са ли тясно свързани? Ето ви пример /който не е никак незначителен/......плоският данък.

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #443 -: Април 03, 2012, 08:04:06 pm »
Иво, да, може и да съм с розови очила, но преди да направя всичко по силите си, за да успея и не се проваля с гръм и трясък едва ли ще ги сваля, а до тогава явно ще си остана тъп идеалист   :-) Деви, може и да е време за нова, но нали някой трябва да я смени? Едва ли ще стане от самосебе си. Само ще кажа, че нещата са много по-сложни и много по-объркани от това кой колко пари ще време и за какво  :-) Та както казах спирам да пиша и си се връщам в собственият си розов свят  :smart:
« Последна редакция: Април 03, 2012, 08:10:18 pm от PrincessOfHate »
The weak will always obey the master

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #444 -: Април 03, 2012, 08:17:04 pm »
Е хубаво, но в този ред на мисли, не е ли системата създадена от хора и след като се е доказала, като ниско ефективна не е ли време за друга и/или някаква нейна разновидност? Системата и хората не са ли тясно свързани? Ето ви пример /който не е никак незначителен/......плоският данък.

Дев, защо да се премахва система, която работи в полза на политиците, а не в полза на народа? Плоския данък е поредният пример.

Некъф блъснал две жени на пешеходна пътека. Същият има 43 акта и 3 присъди, като 2 от тях е за пътни инциденти. Евала на държавата...
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #445 -: Април 03, 2012, 08:26:49 pm »
Дев, защо да се премахва система, която работи в полза на политиците, а не в полза на народа? Плоския данък е поредният пример.

Некъф блъснал две жени на пешеходна пътека. Същият има 43 акта и 3 присъди, като 2 от тях е за пътни инциденти. Евала на държавата...

Политиците са косвено облагодетелствани от подобни неща, те са просто слуги, но както ти каза не на народа. Нещатата са в порочен кръг, политици-система-народ.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #446 -: Април 03, 2012, 08:33:34 pm »
Поради допуснета грешка на служител на "Съдебна администрация" жена, в Акта си за раждане, е записана с пол "МЪЖ" и й е дадено женско ЕГН. От "Съдебна администрация" признават, че грешката  е тяхна, но жената трябва да подаде иск в съда и ДА СИ ПЛАТИ РАЗНОСКИТЕ ПО ДЕЛОТО. Къф е тоя абсурд?
Държавата си признава грешката, но жената трябва да доказва пред съда че е жена и трябва да си плати разноските по съдебното дело.
Че кой ли не обича да плаща за чуждите грешки?

Гледайки новините умирам от смях на какви абсурди ставам свидетел и в същото време ми се плаче, че тези абсурди се случват точно в нашата мила държава.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #447 -: Април 03, 2012, 08:39:40 pm »
Ти да видиш, като има двойно подоходно облагане какъв фарс е /лично съм го изпитал/, да....тотална мъка и то нормално, администрацията е супер неефективна, но за сметка на това е супер много и какво има да се чудиме....нали голямата част от тези са братовчеди на катила който го играе шефче на службицата. Няма да коментирам проектите по министерства, ако знаеш кооолко са некадърни.......... :doh:

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #448 -: Април 03, 2012, 09:19:42 pm »
true, sad but true...
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Това, което ме ядоса/натъжи днес
« Отговор #449 -: Април 04, 2012, 05:11:41 pm »
Па според мен , България си е супер . Аз съм оптимист . Просто трябва да се сменят поколенията и нещата ше се оправят . Простия пример : Испания от 75та ( мисля ) е в ЕС , още е далече от стандарта на Германия , но е горе - долу добре . Та тва са 37 години , ние с некви 5 години в ЕС , няма как да сме дръпнали много . Знаеше се че първите години в съюза ше са тежки . Още е преход , бе ****** **** . Тия неща не стават с вълшебна пръчица . И все пак ако си достатъчно нахакън и образован , и тука ше просперираш . Иначе най - лесното е да си събереш багажа и да бегаш .... Ма кат отидеш например във Франция , кво ? Пак ше мизеруваш в началото . Все си мисля , че хората които успяват навън , ше успеят и тука ( да , по сложно ше е , но не е невъзможно) . Иначе и аз съм съгласен , че администрацията ни ............. бе чеп за зелье , не става от нея . Както казах по - горе , просто трябва време .

P.S. Сега да не напишете за младежта и т.н. Както има деца идиотчета , така има и интелигентни млади хора , които ше я управляват тая държава след време . Другите ше си останат плебеи.
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост