Автор Тема: Това, което ме ядоса/натъжи днес  (Прочетена 123374 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #45 -: Април 22, 2011, 05:54:23 pm »
БВП няма и за момента няма как да мръдне :) Проблема според мен е, че вместо някои от господата "управляващи" да направи нещо, за да е по добре държавата в която живее, те си пълнят гушите от абсолютно всичко каквото може да се докопа. Пране на пари и ги боли оная работа за нормалните хора като нас които се опитват да си изкарат парите с труд, а не с далавери! За съжаление ние сме потърпевшите от цялата ситуация и после, защо все повече млади хора напускат страната ни?! Хаха е как няма да бягат като страната не ти осигурява нормален начин на живот без да мислиш как ще вържеш 2-та края! Не мисля, че ще се оправят нещата тук, но това е мое мнение само и дано да греша  :clover:

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #46 -: Април 22, 2011, 05:57:23 pm »
Малко е встрани от темата , но ми е интересно след като обсъждате управлението колко от вас гласуват на изборите ? Ако бензина падне с 10 ст и останалите цени с да кажем с 10 % нямали да е по разлучно :) ?
Не го псуваи , победи го

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #47 -: Април 22, 2011, 05:58:02 pm »
Окей проблем е че нямаме производство , но това никой не го касае. ЕС отпусна фондове за всякакъв вид бизнес развитие , а ние какво направихме окрадохме парите /rofl...
А относно заробването на 10те поколения да попитам как ще стане след като неможеш да си позволиш да имаш дете ?Със скромните 600 леа заплата , заплата както каза Rhapsody като си платиш квартира и разходи оставаш без нищо.Камоли да създадеш някакво поколение , то както се вика ти кола неможеш да си вземеш на изплащане , защото няма да имаш кинти да я плащаш.
И БТВ сега ние ядем попарата на нашите родители .... така че ?

Пичааагааа спри с глупостите....фондовете, явно и това не знаеш, са с ДЪРЖАВНО УЧАСТИЕ, ще ти обясня...даржавата трябва да даде част от парите и да вземе част от фондовете и тогава да ги даде на хората и по-голямата част не са откраднати, а са върнати /което не е по-малко престъпление/, но след като хората изготвят рентабилни проекти, а това не го могат много.

Производството не го подценявай и не викай: ''Окей проблем е че нямаме производство''....защото от това следва......''Със скромните 600 леа заплата''

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #48 -: Април 22, 2011, 06:01:36 pm »
'оправянето на държавата' не става с щракване с пръсти. Има хора, който се опитват да направят нещо, но не е толкова просто. Всичко е свързано и много по-сложно и объркано от това,което си мислят повечето. Щото всички имат големи усти, всички знаят много, ама малко имат идея за какво всъщност става въпрос.
The weak will always obey the master

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #49 -: Април 22, 2011, 06:04:16 pm »
Само извърташ темата аз ти говоря за приходи ЧЕ СА НИСКИ , ама АДСКИ НИСКИ ти ми вкарваш 100000 филма , ало байко в много страни може само при нас неможе или си балък като другите българи или ти плащат да говориш така немога да те разбера чесно.Няма нещо което да неможе да се постигне просто е време някой да си вдигне гащите за да спрат да го чукат (съжалявам за грубият израз) , и да се вземе в ръце за да почне да работи както трябва икономиката.И като си толкова разбиращ и компетентен защо не се кандидатираш да видим и ти докъде ще я докараш ?Аре стига глупости PEACE...
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #50 -: Април 22, 2011, 06:08:08 pm »
БВП няма и за момента няма как да мръдне :) Проблема според мен е, че вместо някои от господата "управляващи" да направи нещо, за да е по добре държавата в която живее, те си пълнят гушите от абсолютно всичко каквото може да се докопа. Пране на пари и ги боли оная работа за нормалните хора като нас които се опитват да си изкарат парите с труд, а не с далавери! За съжаление ние сме потърпевшите от цялата ситуация и после, защо все повече млади хора напускат страната ни?! Хаха е как няма да бягат като страната не ти осигурява нормален начин на живот без да мислиш как ще вържеш 2-та края! Не мисля, че ще се оправят нещата тук, но това е мое мнение само и дано да греша  :clover:

Ами, че има как да мръдне БВП има и то не е много трудно, ние имаме капацитет за доста приличен износ, но както и ти каза как да стане като политиците са пълни боклуци.

maxi1914, Да би било по-добре да се корегират цените и не само защото не е толкова рисковано, но проблема е в договорите които се подписват, както и rhapsody каза, политиците гледат само себе си и подписват много много неизгодни договори заради тлъстата комисионна която им се дава под масата.
И примерите са твърде много и тук, погледни ни мобилните комуникации, та те са най-скъпите в ЕС, но всеки има gsm /просто ежедневието го налага/, горивата са ни най-скъпите, ела да видиш задръстванията в София, дори алейте около парковете са задръстени, как да паднат цените като стоката се продава супер добре на тройни цени.

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #51 -: Април 22, 2011, 06:11:04 pm »
Devistator виждам, че си умен човек и разбираш повече от мен на тема "Икономика". Искам да питам нещо :) Аз както и много като мен съм от провинцията и причината заради която доидох тук в София е да се търси развитие и уж по добре платена работа. Значи мястото от което идвам имаше шивашки цех, тухлена фабрика, завод за производство на цимент, цех за производство на еко брикети. До тук ок всичко е супер но от тези горе изброените в момента са останали само основите  :confused: До колкото знам всички бяха държавна собственост! Та защо аджеба прекрасната ни държава си руши собствените фабрики и заводи? Не мисля, че е безцелно :no: Или някои си направиха парите от вноса на нещата които губим като собствено производство, или не мисля трезво! Кажи мнение :)

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #52 -: Април 22, 2011, 06:16:01 pm »
Само извърташ темата аз ти говоря за приходи ЧЕ СА НИСКИ , ама АДСКИ НИСКИ ти ми вкарваш 100000 филма , ало байко в много страни може само при нас неможе или си балък като другите българи или ти плащат да говориш така немога да те разбера чесно.Няма нещо което да неможе да се постигне просто е време някой да си вдигне гащите за да спрат да го чукат (съжалявам за грубият израз) , и да се вземе в ръце за да почне да работи както трябва икономиката.И като си толкова разбиращ и компетентен защо не се кандидатираш да видим и ти докъде ще я докараш ?Аре стига глупости PEACE...

Абе човек, НЯМА ФИЛМИ БЕЕЕЕЕЕЕ, НЯМАААААА...всичко е свързано не може от въздуха да сабираш пари и да ги раздаваш НЕ СТАВА. То, ако така се ставаше като другите страни да сме станали и не, никой не ми плаща, просто не гледам на нещата СУПЕР КУХО като теб..ти просто си искаш парите, ама нещата не са за елементарни типове като теб, защото да искаш е едно а да получаваш друго и вземи прочети нещо за това как функционира тоя свят, че грааааам идея си нямаш амааа грам. Аз като съм толкова компетентен съм си направил проектите за оффшорни зони в Азия и ми е било платено и не чакам никой да ми вдига заплатата. И балъка си ти, с идеите че някой трябва е така да ти дава по 2 бона защото ти искаш.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #53 -: Април 22, 2011, 06:31:02 pm »
Аз ако трябва да ги чакам те да ми вдигнат заплатата по-добре да си хвърля въжето.Зак'во мислиш заминавам.Ето защо не ти пука за света около тебе , имаш си собствени доходи без да зависиш от работодател(няма лошо разбирасе) , но това те прави адски праволинейният типаж , който си гледа живота , без да го интересува собствената му нация.Тва че си прочел 10 книги с 600 страници май ти влияе по зле отколкото добре.В тоя свят всичко е прекалено гъвкаво направено вече , не е както преди (визирам комунистическият режим). СУПЕР праволинейната икономика вече не е на мода.А както казах по-горе на тебе кво ти пука , че тоя до тебе(комшия например или приятел) на краят на всеки месец е пред фалит ?
И от кога разсъжденията за да се подсили народа се определят като СУПЕР КУХИ ?
Няма значение българинът не се променя  :doh:
п.с.Парите не падат от небето - прав си - но за сметка на т'ва могат да теглят заем и с парите да подобрат живота на българина.Не случайно България е най-тъжното място на сватът. ХАХА (усети иронията)
« Последна редакция: Април 22, 2011, 06:37:14 pm от ImeanUidiot »
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #54 -: Април 22, 2011, 06:37:07 pm »
Devistator виждам, че си умен човек и разбираш повече от мен на тема "Икономика". Искам да питам нещо :) Аз както и много като мен съм от провинцията и причината заради която доидох тук в София е да се търси развитие и уж по добре платена работа. Значи мястото от което идвам имаше шивашки цех, тухлена фабрика, завод за производство на цимент, цех за производство на еко брикети. До тук ок всичко е супер но от тези горе изброените в момента са останали само основите  :confused: До колкото знам всички бяха държавна собственост! Та защо аджеба прекрасната ни държава си руши собствените фабрики и заводи? Не мисля, че е безцелно :no: Или някои си направиха парите от вноса на нещата които губим като собствено производство, или не мисля трезво! Кажи мнение :)

Приватизация!!! Съсипваш даден сектор и го купуват тънко..гушваш си 2та милиона комисионна и си готов! Източват хазната, и активите на предприятията, създават 3-4 топ мафиота и разни ''Мултигрупи''. Продават каквото е останало на други...Гърция купи голяма част от шивашката промишленост и изнасяше цялата продукция /голям брой цехове бяха нелегални/, а Италия купи санитарно-фаянсовата ни промишленост, но тук е тънкия момент....това се прави като стандарта е мизерен, замогне ли се малко от малко държавата си биеш шута, а това е нещо което те направиха преди няколко години. Ние за това сме в ЕС, за да разширим техните пазари и да купуваме техните стоки, а за целта не трябва да имаме кой знае какво производство. Политиците ни продадоха стабилно, дреме им за народа. Други примери, оръжейната ни индустрия сдадохме на САЩ, селското стопанско на турция /това не заслужава да е с главна буква/. Цеховете които са били от твоя край сега са под формата на S-classi и вили...виждаш ги всеки ден.

Неактивен curvylan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 856
  • EVO Karma: -12
  • скаран с пунктуация,граматика и логика
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #55 -: Април 22, 2011, 06:38:25 pm »
С труд и самосъзнание всичко се постига. Пак ще кажа, грамотността на нацията е фактора, който спъва цялата държава в процеса на развитието й. Не случайно другите страни наливат големи суми в образованието и науките, а не както се прави в България. Всяка чуждестранна и стабилна фирма, която предлага високо заплащане, търси способни хора. Хора които 'знаят' и 'умеят' да работят длъжността, за която кандидатстват. Аз не мога да се съглася, всеки втори студент да ходи да изкарва всяко лято пари от аграрство в англия или да чисти къщи в щатите...wtf ? После тези хора искат да си намерят работа веднага след като завършат. Че как да стане, като са изкарали студентските си години в дискотеките,на нивата и редовно са преписвали или давали 'подкупи'. За какво образование си говорим и за какви високи заплати става на въпрос, като се вземе тва под внимание ? Ма тва е друга тема, която подкарах.
 Така, че като цяло, докато човек не почне сам да си цени труда, колкото и пари да му даваш пак ще е недоволен, защото го мързи и винаги ще гледа другия, а не себе си.  :clover:



Ако искаш ще снимам някой дневник да се посмееш как хора не мяркали се на училище са оформени.Учителите са с вързани ръце как да го учиш говедото като то само не иска?
Чалгата не е музика,а заболяване.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #56 -: Април 22, 2011, 06:44:46 pm »
Аз ако трябва да ги чакам те да ми вдигнат заплатата по-добре да си хвърля въжето.Зак'во мислиш заминавам.Ето защо не ти пука за света около тебе , имаш си собствени доходи без да зависиш от работодател(няма лошо разбирасе) , но това те прави адски праволинейният типаж , който си гледа живота , без да го интересува собствената му нация.Тва че си прочел 10 книги с 600 страници май ти влияе по зле отколкото добре.В тоя свят всичко е прекалено гъвкаво направено вече , не е както преди (визирам комунистическият режим). СУПЕР праволинейната икономика вече не е на мода.А както казах по-горе на тебе кво ти пука , че тоя до тебе(комшия например или приятел) на краят на всеки месец е пред фалит ?
И от кога разсъжденията за да се подсили народа се определят като СУПЕР КУХИ ?
Няма значение българинът не се променя  :doh:
п.с.Парите не падат от небето - прав си - но за сметка на т'ва могат да теглят заем и с парите да подобрат живота на българина.Не случайно България е най-тъжното място на сватът. ХАХА (усети иронията)

Ехехехе ти не си в час грам, теглят се заеми...ехехехе че малко ли ни е външния дълг бре или искаш още? И за каква праволинейност говориме тук? Да се теглят заеми е какво гъвкаво, кое е направено, че точат ресурсите на страните от близкия изток и слагат марионетки да ги управляват за да може тъпото им потребителско общество на което ти си типичен пример да крещи...сипиии още, че онооо свърши...това не е ли праволинейно? И ако не ми пукаше за другите нямаше да напиша и 1 ред с надеждата да няма катили като теб които искат да се наядат и тия след тях да духат. Да, ние глупако сърбаме на наще родители попарата, но това вместо да ни е за урок и да не сме като тях ти дебила призоваваш за заеми да да може и внуците ти да мизерстват...евалата...ти си гъвкавия човек с модерни разбирания коййййто го е грижа за другите.....дайте ми на мен, а тия след мен да духат, такива като теб да се махат от тук само в минус сте.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #57 -: Април 22, 2011, 06:50:21 pm »
Ехехехе ти не си в час грам, теглят се заеми...ехехехе че малко ли ни е външния дълг бре или искаш още? И за каква праволинейност говориме тук? Да се теглят заеми е какво гъвкаво, кое е направено, че точат ресурсите на страните от близкия изток и слагат марионетки да ги управляват за да може тъпото им потребителско общество на което ти си типичен пример да крещи...сипиии още, че онооо свърши...това не е ли праволинейно? И ако не ми пукаше за другите нямаше да напиша и 1 ред с надеждата да няма катили като теб които искат да се наядат и тия след тях да духат. Да, ние глупако сърбаме на наще родители попарата, но това вместо да ни е за урок и да не сме като тях ти дебила призоваваш за заеми да да може и внуците ти да мизерстват...евалата...ти си гъвкавия човек с модерни разбирания коййййто го е грижа за другите.....дайте ми на мен, а тия след мен да духат, такива като теб да се махат от тук само в минус сте.
Ти си уникалният ПЛЮС , който развива теори като на кампания и , като се докопа до властта му гледайте сеира и на него , и на народа.Май така става винаги или аз пак бъркам държавите ХАХАХА.  :doh:

Цитат
Малко е встрани от темата , но ми е интересно след като обсъждате управлението колко от вас гласуват на изборите ?
Гласувам за АТАКА , че всички лъжат е вярно , но поне тези ще ни отърват от една напаст.

п.с. И незнам какво очакваш да обсъждам по работата на нашите политици (калъфи да съм по-честен) , аз за себеси си имам доходи не ме е грижа , но тука имам близки и гледам колко трудно карат.На тебе приятно ли ще ти е да знаеш , че бабите и дядовците ти едвам им стигат пенсиите за лекарства САМО.А приятно ли ще ти е близки и роднини да ги гледаш , как немогат да си позволят да имат дете , жилище , кола , както се казва едвам свързват двата края.И какво отношение да имам аз към икономиката , има хора които получават заплати за да оправят държавата , и невиждам нищо нередно хората да искат да живеят по добре , но ти имаш едно мнение по въпроса. " Това е равно на срив " , а от там на татък какво правим ... никой не го е грижа.Аман от небрежност и задръстено мислене. :no:
« Последна редакция: Април 22, 2011, 06:57:06 pm от ImeanUidiot »
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #58 -: Април 22, 2011, 06:54:32 pm »
Ти си уникалният ПЛЮС , който развива теори като на кампания и , като се докопа до властта му гледайте сеира и на него , и на народа.Май така става винаги или аз пак бъркам държавите ХАХАХА.  :doh:
Гласувам за АТАКА , че всички лъжат е вярно , но поне тези ще ни отърват от една напаст.

Теории като на кампания? ЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХХЕХЕ това е реалност ама не тая в играта, само че ти си бая баяяяя далече от нея.  На мен власт не ми трябва. То в сравнение с теб кой ли не е ПЛЮС. Аиде бягай да те правят шеф на банка в някоя западна държава, че те само теб чакат.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #59 -: Април 22, 2011, 07:00:46 pm »
Теории като на кампания? ЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕХХЕХЕ това е реалност ама не тая в играта, само че ти си бая баяяяя далече от нея.  На мен власт не ми трябва. То в сравнение с теб кой ли не е ПЛЮС. Аиде бягай да те правят шеф на банка в някоя западна държава, че те само теб чакат.
Хаха какъв шев , може да съм си обикновен работник , но ще си върша работата с удоволствие , защото знам че ми се плаща и знам , че на краят на месеца няма да се чудя как да свържа 2та края , а даже ще ми остават кинти...Тука е унизително да работиш на тези мизерни заплати. И според това което ти казваш , знаеш ли какво излиза ? След време няма да има любима България и най-жалкото , няма да има и такива като тебе.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard