Автор Тема: Да върнем ево към живот  (Прочетена 13385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Amaru

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 82
  • EVO Karma: 5
  • evo user
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Afeni(del)/Neitiri
Да върнем ево към живот
« -: Януари 19, 2014, 02:27:54 pm »
Добър ден , от доста време не съм посещавал форума както и все по-рядко посещавам играта като цяло.
Много бих искал да върнем сървара към живот защото виждам че нещата вървят към неговия край.
Ево  остана за мен любимо място за игра където срещнах много приятели
и съм си правил кефа - подхранвал съм интересите си към митологиите които неизменно са част от играта(не като storyline-който си е типичен само за WoW а съществата населяващи играта, сгради , оръжия etc..)
Аз лично нямам намерение да се местя в друг сървар и ако Ево бъде спрян спира
и моето занимание с WoW като цяло.
Тук съм от 2007/2008 някъде изтрих голяма част от старите си герои и започнах нови ... , които пак са на по доста годинки около 4 ... както и да е идеята ми е че
съм отделил голяма част от времето си тук както и много играчи като мен както
и цялото ръководство на сървара и въпроса ми е:- Бихте ли  оставили нещо на вятъра след като сте вложили толкова много от себе си ?
Реших да направя темата защото имам и някои предложения към ръководството
на сървара към Алейн , Володя  , но те могат да бъдат разглеждани само като такива тъй като аз нямам никаква представа как се поддржа сървар какво би ви коствало да ги осъществите и дали не са в разрез с политиката на управление на вашия сървар и също така ясно осъзнавам че каквото и да правите го правите на добра воля , осигурявайки ни едно безплатно място за игра - аз лично го оценявам ево се доказа като един от най стабилните български сървари което е факт.
предложенията ми са следните :
- много ми допаднаха промените по transmogrification-системата а именно да могат да се трансмогват предмети от всякакъв вид  на всеки вид облекло на героя т.е на  Cloth (plate , mail , leather)
Идеята ми е да могат да се трансмогват и оръжия от всякакъв вид , като единственото ограничение е Two-hand , one-hand , shield , off-hand .
т.е да можеш да си трансмогнеш брадвата с вид на меч и т.н
мисля че това би върнало интереса на много от старите играчи да направят героя си така както те биха искали ... а също да се махнат ограниченията от предметите като "Class"(единствен клас който може да ги носи) само в рамките на трансмог системата итемите за Class  да бъдат достъпни и за другите класове
по някакъв начин.
-с цел да живнат арените предлагам да се въведат старите сетове - брутал , венгефул - както и оръжията към тях - може би в вендора в Shattrath като
естествено те биха били за трансмог , но предлагам те да се взимат по трудничко
от Wrathfula с по 100 рейт отгоре за всеки предмет , но рамената да се добавят към 2vs2 и да са с повече арена точки - това ще е още една причина старите герои да се върнат тук - тези сетове биха били еквивалент на класа в арените един вид - и просто визуално доказателство че си мачкал в арените примерно :)
- предлагам и да се увеличи репутацията в БГ-тата
- да се намалят изискванията към бройката за оставане в по- големите бойни земи
- да се намери приложение на триумф емблемите за по- старите играчи
- Предлагам босовете на основните столици съответно (Stormwind /Ogrimmar)
да бъдат изкарани пред столиците , като стражите бъдат подредени на фронтова линия зад всеки от тях , както и да бъдат направени адски трудни за убиване
и съответно наградата от questa да заслужава събирането на раид и да се променят наградите през седмица - като има 10 възможни .
- Може да се направи пвп евент към самите босове :
10 алианса от всеки клас  / 10 хорди от всеки клас  в предварително меле
пред някоя от столиците - ако нападащите победят - ще опитат да убият боса необезпокоявани тъй като уговорената защита на столицата е сломена.
Всяка фракция ще има своя шанс за защита и нападение.
предлагам наградите от евентуален такъв евент да бъдат някаква пвп титла  на играчите от фракцията победител и нещо друго ...
- предлагам в инстанциите да бъдат махнати неработещите босове и луута им да бъде разпределен между останалите босове
- към по- горното предложение за трансмог варианти - след известен период може да се организира евент - "най -епичен герой" - или иначе казано най-добре изглеждащ герой
- реферал системата е чудесна идея , но ми направи впечатление че много от новите играчи не са наясно с това как работи и някои от тях се отказват на x1 exp rate но биха дигнали героя си ако знаеха че могат да си го сменят за по-исок за един герой от аccount-a си.
- към арените могат да бъдат добавени и mount-ове естествено на много висок рейт и доста арена точки
Ами това са нещата които ми хрумнаха тея дни , надявам се да се намери нещо полезно сред тях , което би било осъществимо.
надявам се и колегите играчи да ме подкрепят в тази тема :cap:
п.с: извинявам се за евентуалните грешки в темата пиша от лаптопа - а той е много зле



I refuse to be a role model
I set goals, take control, drink out my own bottles

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #1 -: Януари 19, 2014, 06:39:16 pm »
- предлагам в инстанциите да бъдат махнати неработещите босове и луута им да бъде разпределен между останалите босове

Евала за идеята!!! Така ще може да се играят всички инстанции, а не да се мъчим само на ICC - то е ебаси скуката само ICC постоянно и все да не зимат този или онзи, защото нямал ДПС... А сега, като няма хора да влизат, е супер пустош.

Аз затова се преместих в Молтена - може да не работи ICC там (или квото е), но поне има нон стоп навалица - пускам се аз 1ви level Паладин Human и познай - 2ма човека около мене в същото малко градче - ето това е популация! :)
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #2 -: Януари 19, 2014, 07:11:37 pm »
Някои от нещата мога да ги уредя. Останалите не са по вкуса ми.

Може би ако върна бързия левелинг и премахна реферал системата като цяло, ще има прилив на играчи.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #3 -: Януари 19, 2014, 07:18:43 pm »
Днес имах свободен около час и разгледах до къде са нещата с Катаклизъм и Пандария... да Ви призная, не виждам никакви признаци на сериозно развитие. Може би малко се пораздвижиха нещата в Тринити за 4.3.4 и SkyFire за 5.х.х но 5.х.х е просто като научна фантастика ако искаме подобна версия.

Тринити също са все още далеч от нещо "що годе работещо" 4.3.4

Не съм зарязал сървъра, просто имам по-сериозни ангажименти от които зависи моето и бъдещето на семейството ми за това не отделям толкова време за играта колкото отделях преди.

EVOWOW няма да бъде спрян, даже преди 2 дни му платих SSL сертификата за новата година. Най-фаталния вариант е минем на катаклизъм и да изчезнат и сегашните потребители.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #4 -: Януари 19, 2014, 09:11:26 pm »
Тоест сегашните от 3 до 15 потребителя?
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #5 -: Януари 19, 2014, 09:46:09 pm »
Да върнеш играчите, които напуснаха сървъра от скука, защото нямаше какво друго да се прави, освен ICC, е все едно да съживиш умрял човек. Единственият начин е да минем на катаклизъм, още малко остава, за да се увериш в това ; )

Неактивен Amaru

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 82
  • EVO Karma: 5
  • evo user
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Afeni(del)/Neitiri
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #6 -: Януари 20, 2014, 11:33:44 am »
Да върнеш играчите, които напуснаха сървъра от скука, защото нямаше какво друго да се прави, освен ICC, е все едно да съживиш умрял човек. Единственият начин е да минем на катаклизъм, още малко остава, за да се увериш в това ; )
Roguetype не съм сигурен дали осъзнаваш какво значи неработещ експанжън
когато ево мина от ТБЦ на ЛК  много много неща не работеха - включително куести таланти - кажи речи нищо не работеше като хората сървара крашваше на всяка минута а сега няма дори и на такова ниво катаклизъм ядро ...
Нека живнем тоя експанжън и ако нещата се подобрят заедно да минем на Ката ... :cap:
I refuse to be a role model
I set goals, take control, drink out my own bottles

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #7 -: Януари 20, 2014, 05:52:29 pm »
Но все пак и да не работише сървъра, пак имаше хора, нали?

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #8 -: Януари 20, 2014, 07:29:43 pm »
Но все пак и да не работише сървъра, пак имаше хора, нали?
+1

На Mangos също имаше бъгове, но чакахме на опашка, а когато минахме на Trinity, на всяко AV бяхме 40vs40. НО...
Но все пак толкова репортване и реване за quests, achievements, NPCs и прочее имаше, та доста труд се хвърли за оправяне на бъгове, то ако минем на друг експанжън ще има подобни години игра с хиляди бъгове и босове-боксови круши, форума ще се напълни с репортване на бъгове, а едва ли някой ще се заеме да ги фиксва, а пък и трябва да е на "ти" с експанжъна. Не смятам, че ще се върнат "старите" играчи или пък ще дойдат купища нови заради един бъгав експанжън (дори не нов), НО няма и да се промени нищо ако си останем така в застой. ПАТ

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #9 -: Януари 20, 2014, 07:51:43 pm »
Ако имам време ще има и оправени неща по Cata. Основно куестове и някой бос може да скриптна, но магии трудно се навивам. :freak: Това не пречи да помагате. ;)

Няма база за сравнение колко е бил бъгав стар експанжън и колко бързо са се оправяли нещата, защото в момента всичко е в ОГРОМЕН застой, било то Cata или Panda.


Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #10 -: Януари 20, 2014, 08:22:39 pm »
Въпрос към untaught, както и към другите "стари кучета" (които са от повече време) - кажете кога влезнаха повече хора в сървъра, но не ограничавайте отговора си само до "Абе след еди кой си patch", а огледайте и външния свят тогава - цялата ситуация: колко други сървъри е имало; на какво ниво са били; колко години след излизане на оригиналната версия се случва това (демек близзард-ската);
И ако знаете, кажете, защо в момента има много народ в Molten-а, като там е на същата версия, а не на Cata?
Нека разгледаме нещата "отдалече" и да направим свестен анализ на ситуацията, а не да бързаме като пулета пред майка си с прибързан Cata.

Например аз бих играл Cata само и единствено, за да видя нови нива и територии. НО е адски ГРОЗЕН - изобщо не ме кефи тая пост-апокалиптична визия, колкото и да му се кефят други...
Вие какво харесвате в Cata?
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Sold

  • Knight
  • *
  • Публикации: 30
  • EVO Karma: -1
  • wow user
  • ISP: Rimex Ltd
  • Герой: Sold
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #11 -: Януари 21, 2014, 09:23:10 pm »
Ево може да живне единствено и само ако се стимулират НОВИ играчи. Не аз да си вдигна Нти герой, а НОВИ хора. Затова админа да се замисли за малко промени. На първо място х1 е глупост. НОВИ играчи с играта немогат да се оправят, камо ли с настрйки от сайта. х15 или по 20. Другато е голд и начален геар. Голда да е на определини левели да да не се вдигат само заради голда. Начелен геар - дайте им някакъв фуриус и реле оффсет. Смесени БГта - в зиперлол може значи и тук трябва да може. И съвет към по старите играчи - не влизаите за пустите килове на БГтата. Скилл имате - вдигнете някакви нови герой - на никой новак не му е интересно някой да го убива на гроба 20 пъти примерно. Едно е алейн да направи промени, но трябва и ние да помогнем малко.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #12 -: Януари 21, 2014, 11:40:27 pm »
Мислех да правя нова тема, но като гледам колко еднакви теми ще пиша тук

Първо за магазина. Нали всички итеми до 264 лвл включително щяха да са с вот точки ? Има итеми от 10 hc, които са 264 лвл и са с донейт точки  :eek: Или други от 25 нормал пак 264 лвл с донейт  :eek: Реално първоначалната идея беше за итеми, които не могат да се вземат нормално - маунтове и итеми от бъгнати босове предимно. Тук обаче го побългарихме

Когато предложих http://www.wowhead.com/item=28558, не го предложих само за себе си, а за всички стари герои. Единственият инс Shadow labirint, в който има достатъчно босове, от които падат по 2 spirit sharda на нормал. Само, че http://www.wowhead.com/npc=18667 не може да се бие от един човек, понеже ако не ти достигне дпс пуска mind control  и се бъгваш. А като се бъгнеш даже релог не помага. И така взимането на т3 от страна на старите играчи става доста трудно. Например 2 точки за едно е добра оферта
Другото, което е т6  154 vote. Доколкото разбрах преди е бил 30 vote точки както впрочем 30 vote. Ако тръгна да събирам всички т6 части ще ми излезе 1200 и нещо  :eek:. Защо е тази промяна ?


Относно сървъра - ситуацията вътре в него е такава, че в момента старите играчи могат само да влязат за чат или да съберат някой друг итем за transmog.
Пътя в момента пред ево е следния - или емиграция на играчи или имиграция

Ако ще се пристъпи към емиграция тогава нека да е по метода на Nefelin http://forum.nefelin.com/viewtopic.php?t=48411. Това не е реклама на друг сървър. Няма как да се рекламира нещо, което е умряло

Ако ще се пристъпи към имиграция тогава e хубаво да се започне кампания по прехвърлянето на играчи от други сървъри при нас. Например играча Гошо иска да дойде при нас, но не му се почва отначало. Затова му се дава 80 лвл герой, с начален геар (например т8/т9), furyous pvp set и 8-10к голд като за начало. В същото време се праща писмо до стария му сървър да му изтрият героя, или той сам да си го изтрие. Естествено за всичкото това ще трябва да се назначи човек, който ще изпълнява тази дейност

Също така може да се отворят 2 нови реалма  Vanilla и TBC. Аз като човек играл всичко без Vanilla ще ми е интересно да играя тази игра. Или защо не да си припомня TBC ? И след това ако например някой започне да играе Vanilla, облече се максимално и поиска да се премести в TBC  реалма, за да продължи своята игра и така до WOTLK или Cataslism. Възможности много
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #13 -: Януари 22, 2014, 07:23:40 pm »
Nefelin и той ли затвори?

Цитат
Когато предложих http://www.wowhead.com/item=28558, не го предложих само за себе си, а за всички стари герои. Единственият инс Shadow labirint, в който има достатъчно босове, от които падат по 2 spirit sharda на нормал

Този итем има съвсем друго предназначение за това няма да го има с вот.
Ако някой от вас, които пишат в темата бяха вдигнали 1 герой на х1 + реферал системата щеше да разбере за какво става дума.

Цитат
Ако ще се пристъпи към емиграция тогава нека да е по метода на Nefelin http://forum.nefelin.com/viewtopic.php?t=48411. Това не е реклама на друг сървър. Няма как да се рекламира нещо, което е умряло

Кой ще я прави тази миграция? Аз?

Цитат
В същото време се праща писмо до стария му сървър да му изтрият героя, или той сам да си го изтрие.

Тра ла ла... как не. Все едно на мен някой си админ на друг сървър да ми каже да ти махна героя от сървъра ни? Ко? не...

Vanilla и TBC можеш и сега да играеш просто кажи и ще ти задам друг expansion.

A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #14 -: Януари 22, 2014, 08:27:35 pm »
Nefelin затвориха 2011 година. Само форума им стои. Хвърли едно око на темата, която съм посочил

Кой ще я прави тази миграция? Аз?

Аз не съм админ на ево. Мен никой няма да ме чуе и приеме на сериозно

Тра ла ла... как не. Все едно на мен някой си админ на друг сървър да ми каже да ти махна героя от сървъра ни? Ко? не...

Ами играч от ево, който си е преместил героя в Gamer district ми спомена метода им на прехвърляне ( същия като този, който описах )и каза, че пращали писма на админа на стария им сървър да им изтрият героите. Не знам колко е вярно

Vanilla и TBC можеш и сега да играеш просто кажи и ще ти задам друг expansion.

Ето ти една идея - при направата на акаунт играча да задава expansion, на който иска да играе. Като в последствие може да си го променя
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)