Автор Тема: XP rate?!  (Прочетена 15333 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: XP rate?!
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2013, 03:36:37 pm »
Румба, хич не ни интересува последния експанжън и близард. Говорим за сървъра и рейта тук. И не говори за банове и това как рейта зависи от тях, все едно последните 4 години все на х1 сме били ;)

 Аз си изразих мнението ...твърдо против съм да се вдига exp а от нормалния. Помня как с какви ли не хора СМЕ бъгвали и групово си мълчим дори пред другите играчи :D:D:D ей много весело беше. По весело беше на 2-а пъти как ни спипа някакво Гм и минах ме само с предопреждение, но след като излезе офлайн се върнах ме на боса и си го бъгнах ме  :freak: ех времена, времена какви прекрасни бяха изпълнени с бъгове. Сега до колкото знам бъгват с матер. за енчанти. Опа за последното да си замълча да не споменавам как с бъг правят 20к голд за час  :freak:

Неактивен zla10

  • Knight
  • *
  • Публикации: 7
  • EVO Karma: -1
  • wow user
Re: XP rate?!
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2013, 05:45:51 pm »
Преди като цъках във друг сървър , беше направен х7 , а Събота и Неделя х14. Тука не може ли да се измисли нещо подобно, може например и с по малак рейт? :)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: XP rate?!
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2013, 05:48:13 pm »
Може, това си е настройка.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: XP rate?!
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2013, 06:17:45 pm »
Аз си изразих мнението ...твърдо против съм да се вдига exp а от нормалния. Помня как с какви ли не хора СМЕ бъгвали и групово си мълчим дори пред другите играчи :D:D:D ей много весело беше. По весело беше на 2-а пъти как ни спипа някакво Гм и минах ме само с предопреждение, но след като излезе офлайн се върнах ме на боса и си го бъгнах ме  :freak: ех времена, времена какви прекрасни бяха изпълнени с бъгове. Сега до колкото знам бъгват с матер. за енчанти. Опа за последното да си замълча да не споменавам как с бъг правят 20к голд за час  :freak:

Ти сам го каза, но не се замисляш, както обикновенно. Ключовата ти дума в поста е "преди". Тоест преди еди колко си години, когато WOTLK беше нов и модерен, когато вдигаше първите си герой, виждаше някои земи за първи път и изпълняваше някои куести за първи път. А не, както е сега, след 5 години, когато вече няма какво да ти предложи левелинга, освен куести правени поне 10 пъти и земи виждани поне трицифрено число пъти. Хайде да не се залъгваме, тук в нашия сървър, играта е ICC, VOA, тук там някой страничен dungeon за transmog (моля, няма защо) и да киснеш по BG-тата и арените. Едва ли някой от играещите тук изпитва каквото и да е удоволствие от левелинга. За нови играчи въобще няма да говорим, за тях споменах в първият си пост.
Преди да пусна темата си направих един експеримент. Направих си 1ви левел герой и почнах да обикалям началните зони. След 2 часа бях 5-6 левел, защото не си играеш да изпълнявам голяма част от куестите, не бях видял нито един друг герой и вече ми идеше да изтрия играта от отегчение. И това при положение, че имаше с кой да си говоря в гилдията. Сега за момент да си представим че съм нов играч и съм попаднал на този сървър. Влизам, правя си герой, логвам, проверявам и виждам 30 човека на линия. Правя 1 куест, виждам че е 1x, умирам от смях и напускам сървъра. И това е истинска случка.  Промяната на XP рейта е повече от отрицателна промяна.
Пейчо, осъзнай се, не държиш сървър с 2-3к популация, че да правиш такава драстична промяна в XP рейта, а сървър, които в момента, в най-добрите му моменти има 100 човека online peak. С този рейт просто си закопаваш сървъра тотално.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: XP rate?!
« Отговор #19 -: Октомври 29, 2013, 06:33:35 pm »
Относно 2-та последни бъга които посочих са актулални  :cap: Влизам от време на време. Наглеждам се на простотия в чатовете и 20 парчата афк в столицата и как някакви нови се опитват да си намерят група и 30 мин спамят в чата. В крайна сметка се събират за рдф 5 зелени човечета. Няма значение къде играя важното е че влизам от време на време тук и виждам какво е. За левелинга...бях дигнал 8 героя при което бяха геарнати до 6к повечето от тях освен 2-а които просто не виждах смисъл едно и също да правя. ..... Ицц-то тотално ми омръзна всеки ден 10 нормал/херойк след това 2т нормал/херойк с 8 героя леко намразих Ицц особено честите бъгове там и 30 мин отбъгваме и с друг бъг убиваме бос. Помня как чичко Лич убих ме а той седеше забил на едно място и не мърдаше :) нещо като чучело  :freak: . Нямам нищо против теб Зерафул, но с по голям рейт се губи "туториала"  ако се сещаш какво имам предвид за да излезе накрая 80-ка чиито човек си знае героя и държи на него  :blush: .

ПП: Аз лично много си държех на геройте докато не дойде момент в които някак не можех да играя изобщо при този геймплей за жалост  :confused:


Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: XP rate?!
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2013, 06:35:29 pm »
Не знам дали аз гоня хората или вашето негативно мнение за всяка промяна, която правя. Надявам се да е от мен, понеже моите промени са обратими.

И какво ще го пусна пак на х15 и? Смяташ че сървъра ще стане с +200 players ли?
Ми нали беше повече от година на х15, освен чийтъри друго ново не виждам.

Промяната за мен е лесна, премахвам реферал наградите от левелинга и готово.
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 06:37:45 pm от admin »
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: XP rate?!
« Отговор #21 -: Октомври 29, 2013, 06:46:10 pm »
Не знам дали аз гоня хората или вашето негативно мнение за всяка промяна, която правя. Надявам се да е от мен, понеже моите промени са обратими.

И какво ще го пусна пак на х15 и? Смяташ че сървъра ще стане с +200 players ли?
Ми нали беше повече от година на х15, освен чийтъри друго ново не виждам.

Промяната за мен е лесна, премахвам реферал наградите от левелинга и готово.

Не, XP рейта няма да промени нищо, но ти ако си нов играч и вече 5 години си играл тази игра, видял си почити всичко, втръснало ти е, и искаш просто да влезеш в сървъра да си правиш последните райдове и по някое бг и арена, защото сме точно това, какво ще предпочетеш ? x1 или x15? И не съм казал да е x15, но ако искаш да запазиш реферал системата, примерно x7-8, нещо от сорта. Аз не съм негативен, аз изказвам мнение какво правят тези промени.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: XP rate?!
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2013, 06:49:57 pm »
x2 е приемлив рейт, не и нагоре.


Неактивен zla10

  • Knight
  • *
  • Публикации: 7
  • EVO Karma: -1
  • wow user
Re: XP rate?!
« Отговор #23 -: Октомври 30, 2013, 01:00:14 am »
Както казах, например сървъра да x2-3 през седмицата , а Събота и Неделя x5-6

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: XP rate?!
« Отговор #24 -: Октомври 30, 2013, 09:26:20 am »
И x2,x5,x15 - x100 пак ще ви втръсне от съдържанието. Ако в момента има стабилен MoP сървър и x0.5 да е пак ще се напълни и ще се играе от доста хора, защото съдържанието е ново, безплатно и достъпно на всеки.

Мисля, че преди години имаше някакви идеи за 'ботове', които да съпортват играчите. Ако са реализирали тази идея, бих ги добавил и бих развивал в тази насока сървъра, но пак се иска прекалено много време, което вече почти нямаме, за да се занимаваме.  :clover:

п.п.: Така, че като свърши евента, alein пак може да ви вдигне рейта, но това няма да помогне с нищо.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: XP rate?!
« Отговор #25 -: Октомври 30, 2013, 04:53:14 pm »
Аз мога и сега да го вдигна, никой не може да ме спре.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен toketo17

  • Knight
  • *
  • Публикации: 4
  • EVO Karma: -3
  • wow user
  • ISP: telecable
  • Герой: Koshmara
Re: XP rate?!
« Отговор #26 -: Октомври 30, 2013, 05:31:59 pm »
Абе хора нали ся има евент който е състезание кой пръв ще дигне 80лвл за това го направиха х1.Вище за10дп няма да оставят рейта 15x.





ПС: Аз знам че нищо незнам,ама другите и това незнаят!!



« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 05:36:26 pm от toketo17 »

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: XP rate?!
« Отговор #27 -: Октомври 30, 2013, 06:48:26 pm »
Имаше преди един сървър ( не го помня кой беше), при който като се регистрираш си настройваш на героя колко да му бъде хп рейта от 1 до 15, какви итеми да падат от сиви до сини и разни други
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Abrucci

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 703
  • EVO Karma: 24
  • Most Powerful
Re: XP rate?!
« Отговор #28 -: Октомври 30, 2013, 09:29:10 pm »
Ей,големи мрънкала сте ! Какво като сървъра е х1 ? Хората се,чудят как да направят нещо за развитие,как да подобрят ситуацията,а срещат само мрънкане и негативизъм (за съжаление,неща,превърнали се в отличителна черта на българина напоследък) на който му се играе играта,за удоволствие и х0,1 да е пак ще му е интересно !!!

п.п. Не знам,защо не се забрани писането във форума на хората които не играят в сървъра !!?

Неактивен Tolumba

  • Knight
  • *
  • Публикации: 9
  • EVO Karma: -2
  • wow user
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Doverlord
Re: XP rate?!
« Отговор #29 -: Октомври 30, 2013, 09:42:17 pm »
Ей,големи мрънкала сте ! Какво като сървъра е х1 ? Хората се,чудят как да направят нещо за развитие,как да подобрят ситуацията,а срещат само мрънкане и негативизъм (за съжаление,неща,превърнали се в отличителна черта на българина напоследък) на който му се играе играта,за удоволствие и х0,1 да е пак ще му е интересно !!!

п.п. Не знам,защо не се забрани писането във форума на хората които не играят в сървъра !!?

Това определено не беше мрънкане, че даже даде много добра идея за развитието на сървъра.  :flehan: