Автор Тема: Изкуство  (Прочетена 19908 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #45 -: Април 12, 2013, 09:50:03 am »
Права си и ти, така си е. Слава Богу, че моите неща няма кой да ги краде  :lol: Иначе свириш ли в няква група или просто си разцъкваш във вас?

Неактивен Elly

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 174
  • EVO Karma: 21
  • evo user
  • Side: For The Horde
Re: Изкуство
« Отговор #46 -: Април 12, 2013, 10:48:09 am »
Права си и ти, така си е. Слава Богу, че моите неща няма кой да ги краде  :lol: Иначе свириш ли в няква група или просто си разцъкваш във вас?
Мне, не свиря в групи. Сега завърших музикалната академия с пиано и са ми насрочени още 2 държавни изпита до дипломиране.

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #47 -: Април 12, 2013, 12:56:52 pm »
Ехе, че ти си нагазила много сериозно в дебрите на музиката тогава. Какви са ти идеите за реализация, или го учиш заради себе си? Щеше да е много яко, ако в България наистина имаше пиано, а не пиЯно-барове и се свиреше някаква нормална музика.

Неактивен Elly

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 174
  • EVO Karma: 21
  • evo user
  • Side: For The Horde
Re: Изкуство
« Отговор #48 -: Април 12, 2013, 04:18:59 pm »
В началото всеки започва любителски, да види как е, става ли, харесва ли му. Естествено, че не съм свирила до тук 17 години "за себе си", а с цел реализация. И да, реализация има и в България, стига да си читав и да си разбираш от специалността, а не просто да я имаш на един лист хартия.
Надявам се съм отговорила на всичките ти въпросите и няма други, защото темата започва да се изменя, а аз се чувствам все едно пиша в лексикон  ;-) Ако за нещо друго ще питаш - питай на лично съобщение :clover:

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #49 -: Април 13, 2013, 11:07:18 am »
Е, мисля, че всичко си е напълно по темата, но окей, щом ти е неприятно няма да те разпитвам. Просто ако всеки само поства по нещо и другите викат "аха" темата ще е много постна... Нали целта е да се говори за тва, да се обсъждат някви неща ала бала.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Изкуство
« Отговор #50 -: Април 13, 2013, 11:57:31 am »
http://jtotheotothee.deviantart.com/ Е тоя пич много ме радва . Цялата идея е , взима снимка на красива жена ( някои даже позират специално за него ) и после ги обработва ( било то с Фотошопя или набор от едиторски софтуер ) и се получава нещо много ефектно . Хем малко еротика , хем стил , хем sci fi или фентази . Бе добро е к*пелето.

P.S. От извесно време искам да опитам и аз няква такава фото манипулация , ма нещо много ме мързи  :smart:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #51 -: Април 18, 2013, 11:58:58 am »
Не знам колко е изкуство, но сглобявам и проектирам помощни технологии за дома. Направих с дистанционно управление, всъщност използвам Wii контролер с допълнени светодиоди, и си заключвам резето на вратата с него, а допълнителните диоди светят, дали е затворено. Механизмът на резето е свързан със звънеца. Опитвам се да го направя автоматично след 5 минути, например, да се заключва, но не ми идват практични идеи.  :rolleyes:

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #52 -: Април 18, 2013, 12:26:47 pm »
Защо ти е да се заключва 5 минути след като звънне звънеца само не разбрах? Иначе звучи интересно, що пък да не е за тая тема? Щом влагаш някаква творческа мисъл, значи всичко си е за тука.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #53 -: Април 18, 2013, 08:44:31 pm »
Нее, просто е свързано със звънеца, за напрежение, демек ток. Може и с плоска батерия, но пък са скъпи, а звънеца подава достатъчно.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #54 -: Юни 21, 2013, 11:17:01 pm »
Моето изкуство, което всъщност не е изкуство, но се разбрахме да поствам тук изобретения, а ето ми новите планове: в момента конструирам нещо като климатик.
Един голям вентилатор с сини диоди, за да е красив, зад него има радиатори и най-отзад елементи на Пелтие, настроени за случая се използва замръзналата страна или котлона, както му викат някои. Така духа топло или студено в зависимост от случая. Един фотодиод трябва само да сложа, за да го пускам и спирам с дистанционно (с 1 копче разбира се  :freak:).
Когато е готово, но ще му добавя доста неща още, ще дам една снимка, много е забавно да се правят такива неща.  :clover:

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #55 -: Юни 22, 2013, 12:15:09 pm »
Интересно. А ти се занимаваш с тия неща на ниво хоби или е свързано с работата ти по някъв начин?

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #56 -: Юни 22, 2013, 01:37:22 pm »
Хоби. Просто обичам да правя разни неща, повечето вече са измислени. Направил съм схеми на компютъра за разни мои неща, но нямам достатъчно време, средства и т.н. Иначе преди месец си направих "безплатен СОТ". Нещо като фотооко пред врата (подобно на фотоавтоматичните лампи - минаваш и те светват), което при движение пред вратата затваря веригата, в която са звънецът и камерата пред вратата. Звънеца започва да звъни, камерата започва да снима с добро качество, когато няма движение архивира данните, а ги изтрива в края на месеца, когато има движение качеството става добро, тя е свързана с другия ми лаптоп, който директно затваря всичко и показва онлайн какво става отпред.  :cool:

Досега, да чукнем на дърво, не ми е трябвало за същинската си цел, когато идват гости, само да се наклонят към звънеца да звъннат и вече звъни, защото окото/фотодиодите си вършат работата.  :clover:


Използвам много прости технологии, много бързо и лесно става, забавно е. Все пак един фотодиод е между 30 стотинки и 2 лева, хващат се няколко и това е всичко, кажи речи.

Примитивният ми "климатик", който, разбира се, не охлажда цялата стая, а просто духа много студено/много топло пред теб, от 5 метра се усеща добре, зависи от вентилатора. Е вентилатора излиза по-скъп, заради елемента на Пелтие, който правя охлаждането/нагряването, той е между 13 и 45 лева, но който си има стар хладилник... Безплатно! Вече радиaторът, който е нужен да допира Пелтие, трябва да е в зависимост от вентилатора, така че 10-20 лева. Всичко ми излезе 30 лева, като не включва Пелтие, защото ми е безплатно, иначе към 60 лева с него. Много доволна комбинация. И харчи по-малко ток от 1 крушка, в зависимост от мощността на елементите сумирано е 10-90 Вата. Възможно най-силния конструиран за 5-часова работа на ден излиза 40 стотинки на месец - над 10 пъти по-малко, отколкото осветителните тела за месец, а климатикът за същото време трупа над 80 пъти повече сметки за ток.

Неактивен valio_

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2399
  • EVO Karma: 171
  • Forum Nightmare
Re: Изкуство
« Отговор #57 -: Юни 22, 2013, 07:23:52 pm »
Abkene колко ще ме глобиш да ми направиш един такъв  :freak:
Blade with whom i lived, Blade with whom now i died,
 serve right and justice one last time, seek last heart of evil, still one life of evil,
 cut well old friend, and then farewell

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #58 -: Юни 22, 2013, 11:58:44 pm »
Кое по-точно ? Безплатно ти давам идеята на ЛС.

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #59 -: Юни 23, 2013, 12:23:24 pm »
Голяма далаверка си е значи. Евала!  :flehan: