Автор Тема: Дискусия около (х)Ордата и Алианса  (Прочетена 2600 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Дискусия около (х)Ордата и Алианса
« -: Март 29, 2012, 07:23:02 pm »
От няколко дни се чудя, къде да я пусна тази тема и има ли изобщо смисъл от такава, но подразнен от Header се престраших :freak:

Говорейки си с него около постижения, титли и репутации, установих нещо, което ме накара да се почувствам, като прецаканото камилче. Та, оказва се, че Ордата е облагодетелствана от гледна точка на това, че за постиженията Loremaster of Eastern Kingdoms и Loremaster of Kalimdor изискват далеч по - малко задачи от на Алинанса. Говорейки в цифри на Ордата им трябват общо 1 200 или 550 за ИК и 650 за Калимдор, докато Алианса са "прецакани" с 200 задачи повече или 2х700 за двата континента.  :-?

Не мислите ли, че прекалено много се върти всичко около тях и следващата снимка казва на целият Алианс - Go fAck yourself:



Бих се радвал да споделите още неща, с които косматите са по - добре от нас :clover:



Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен Zvezdichko

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 147
  • EVO Karma: 53
  • evo user
  • ISP: Optisprint
  • Side: For The Alliance
Re: Дискусия около (х)Ордата и Алианса
« Отговор #1 -: Март 29, 2012, 10:14:53 pm »
Според мен доста трудно би могло да се говори за облагодетелстване, особено в играта на Близард. Просто в края на WOTLK и през Катаклизъм нещата излязоха извън контрол и чак тогава се сучи вездесъщият фаворитизъм.

Като изключим Катаклизъм, аз веднага мога да се сетя за три случая без да се замислям, когато Алиансът е бил облагодетелстван над Ордата.

1. Прословутата битка Alterac Valley

2. Hillsbrad Foothills - преди катаклизъм. Зоната се явява 30+ за Алианса и 20+ за ордата, вследствие на което играчи на Алианса са били с преимущество на PVP сървъри.

3. В Wrath of the Lich King градът на Алианса Стормуинд получи цял квартал около пристанището. За сметка на това Ордата получи само една кула извън Оргримар.
Apxuenuckon, Human Paladin от Алианса

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Дискусия около (х)Ордата и Алианса
« Отговор #2 -: Март 29, 2012, 10:58:56 pm »
Виж, аз сега съм наблегнал на задачите и това ми прави впечатление. Сам знаеш, колко време би отнело да се направят тези 200 задачи повече. Да, можем да качим 80 (говоря за нашият сървър) и тогава да се върнем в Азерот и тогава да си направим задачите, обаче я няма тръпката и затова съм решил да ги направя докато качвам нива.

Обаче има и известна положителна страна де. Който се бори за онези заветни 3 000 задачи и титлата Сийкър, тези 200 повече са добре дошли :clover:

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен Kardam

  • Knight
  • *
  • Публикации: 2
  • EVO Karma: 2
  • evo user
Re: Дискусия около (х)Ордата и Алианса
« Отговор #3 -: Април 01, 2012, 02:10:10 am »
 Естеството на играта е такова, че е добре да има приблизително еднакъв брой играчи от двете фракции. Когато си нов и все още не принадлежиш на нито една "кауза", когато тъкмо си приключил регистрацията си и трескаво създаваш първия си герой, можеш да забележиш определено най-важният фактор, който дава трудно преодолим авантаж на Алианса- а именно расите:) При тях са хората (над 40 процента от новодошлите в света на играта неизбежно ще предпочетат човешката раса, тъй като най-лесно се самоинициират с нея), спиритуалните елфи, гномите, джуджетата- накратко всички, които във фентъзи романите са третирани като добри. Същевременно при хордите са всички лоши- осъдените още от професор Толкин орки и тролове, еквивалентните на зомбита немъртви... Бих искал да кажа, че таурен са глътка свеж въздух в това отношение, но уви не са- литературно и митологично те съответстват на Минотавъра... И ето, че се оказва, че за да се постигне равновесие между броя на играчите е нужно не само да се компесира липсата на човешка раса при едната фракция, а и да се тушира ефективно лошото литературно и съответно кино реноме на Хордата.
 Лъскавите блъд елфи не могат (а и не трябва) да компенсират адекватно неравния старт... Необходимо е много повече и в този смисъл е напълно нормално Хордата да бъде фаворизирана от Близард.  Всички разноцветни, зъбати и рогати раси, които принадлежат към нея,се нуждаят от герой, който да спаси света и който могат гордо да следват, нуждаят се от победи, които киното и литературата все още не са им дали ( а и вероятно никога няма да им дадат), нуждаят се от... достойнство... За равновесие говорим, но ето, че за да го има, е напълно нормално сценарият да бъде подготвян така, че вятърът гордо да развява знамената на Оргримар :) Браво на екипа на Близард, че е съзрял това и, че не се влияе особено от константните, но общо взето незадълбочени оплаквания:)