Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 59595 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #345 -: Април 08, 2013, 10:27:18 pm »
Та да се върнем на думата. Дават ли бойните изкуства само дисциплина или и още нещо ?

Аз също познавам такива хора, от тях много печени, но винаги са със едно самочувствие. Аз не обичам някои, които се помпят като горили и да не се бръснат като горили, да ходят с някакви си там дрехи избрани за 40-50 минути и айде чао - вече са мъже. На такива им викам селяни дошли в град. А съм виждал толкова много хора от село дошли и то най-забутаното, цивилизовани, с модерни дрехи, от марка от всичко разбират, на плажа се държат естествено, а не като фитнес инструктoри наперени, така че всичко си е до човек. Но дори и от голям град да си, маймуна ли си - маймуна си оставаш. Може да има много добра дисциплина в теб, но да те учат на бой е, за да се периш. Ходи на стрелба и ще добиеш повече, концентрация, събиране на мислите и едновременно релакс. Но няма как да се хвалиш аз мога това, аз онова и няма как да си опасен за обществото, е стига да не станеш параноиден шизофреник и да ти дадат ловна пушка в центъра на града в час пик на разходките.  :freak:

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #346 -: Април 08, 2013, 11:11:36 pm »
Влияят на начина на мислене, упражнение за скорсттно мислене(мисли бързо), ставаш по-импулсивен, решителен и уверен в себе си. Както с всичко обаче не бива да се прекалява, защото ефекта е ясен. Ако се чувстваш като риба на сухо, по-добре си играй шах.
The pain is my best friend.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #347 -: Април 08, 2013, 11:28:26 pm »
Би ми било интересно, ако споределите вашия "стаж" в бойните спортове и/или ситуации, които са изисквали подобна намеса, а не да пишете комични стереотипни глупости. Всичко зависи от конкретната личност и какВо тя би извлякла и научила от средата в която се намира!

« Последна редакция: Април 08, 2013, 11:36:41 pm от devistator »

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #348 -: Април 08, 2013, 11:37:47 pm »
Тва с хваленето е до избиване на комплекси. Кои прекаляват с фитнеса и се прават на "шефа на боса на мафията" ? Тъпите парчета. Не съм за това , бойните изкуства да са единствена цел в живота . Трябва да са хоби . Един колега се занимава с MMA , друг приятел със собствен бизнес , пък е борец . Супер печени *****та и двамата .

Стаж в бойните спортове нямам , пиша на основание наблюдение на мои познати .

Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #349 -: Април 09, 2013, 01:38:15 am »
^ Вярно е това с комплексите, аз имам един приятел, който тренира карате от много време и е супер печен. Така като го гледа човек никога не би казал, че е някой, който е тренирал бойно изкуство и може да се бие. А пък и никога не съм го виждал да се бие, а сигурно може да натроши някой.
Все си мисля, че хората, които се държат надменно и имат самочувствието на супер големите бойци и т.н. са точно такива комплексари, които си го избиват по някъв начин и се опитват едва ли не да си създадат имидж на такива. То кучетата, които лаят, не хапят, народа си го е казал.

Неактивен shanostation

  • Knight
  • *
  • Публикации: 22
  • EVO Karma: -2
  • wow user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #350 -: Април 09, 2013, 08:24:58 am »
 :loll: в днешно време ситуация в която се налага употребата на физическа сила ( така да го кажем хахах ) означава да си стоиш в някой клуб или дискотека и от някъде да изкочи някое друго момче с което да си ударите рамената, той да ти каже " глеай къде хоиш ве " или да каже "кво глеаш приятелката ми ве " да изкочат от някъде още 5-6 момчета от неговата компания и 5-6 от твоята и да направите пиянско меле. Никой не започва разправии ако знае, че е сам и е много рядко да не кажа невъзможно да ви се наложи да правите 1в1 с някой. Трябва да споменем и фактора НОЖ понеже 90 % от хората винаги носят в себе си, и ако се почувстват заплашени мушкат, което е напълно нормално. Истината е,че наистина голяма част от момчетата които тренират нещо бойно го правят не с амбицията един ден да отидат на първенство, било то европейско балканско или дори световно, а с мисли от типа на " ся шпотренирам и някой сао да ми каже нещо и шму чупа носа". Имаше един виц мноо подходящт който съвпада с реалността на 100 %

Стои си човек в ресторант и яде. Келнера идва и му казва " Господине, човека отсреща ви предизвика на дуел" и той попитал " Какъв дуел, френски с шпаги или английски с пистолети ? " Келнера казал " Не, Български дуел ще дойде с приятелите си и ще ви пребият "  :dohh:


Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #351 -: Април 09, 2013, 11:02:21 am »
Зависи по какви кръчми ходиш . В крайните квартали може да те набият само , защото не те познават ..... и ги гледаш , според тях "лошо" . Всичко е до манталитет . Защо някой гледа твойта мадама ??? Ми , може би , щото е хубава бе , м*мка му . Нормално е да погледнеш некоя яка кака , и да се зазяпаш в един момент . Човештинка .
Повечето псевдо мъжлета , кат пийнат малко и стават "голЕмата работа" . Това пак нема нищо общо с бойните изкуства . С дружинката , в която има няколко много бойни типове , винаги когато е имало предпоставки да стане меле , сме се разбирали с бабаитите по цивилизован начин , и не се е стигало до побоища. Е имало е и случаи , когато сме предприемали тактическо отстъпление , демек бягство  :smart:  Ма нема начин , като сте 3-4 човека и изкочат 10ина говеда , ясно е кой ше е наритания .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #352 -: Май 22, 2013, 09:43:27 am »
Оф, то в България така ставаше - особено по селата дето в кръчмата се сбиват профилактично.

Но е малоумно да не можеш да отидеш спокойно на дискотека и да си потанцуваш просто. Това много показателно говори за нивото на държавната регулация върху дискотеките - демек няма я - иначе щеше да има инспекции всяка нощ и глоби от порядъка на 30 000 до 100 000 лева глоба за дискотека, в която няма осигурено видео  наблюдение и здрава охрана вътре! Така се налага ред и мир - със драконови закони (когато политиците в една държава искат да изкоренят нещо, те го изкореняват много бързо, защото имат на практика всички нужни правомощия). Т.е. в България е малко мафиотска и "шуро-баджаначеска" работата и затова има такиав сбивания и насилие - защото "държавните поръчки" и другите "държавни" действия са наполовина свършени.

 :clover:  :clover:  :clover:  :clover:  :clover:
« Последна редакция: Май 22, 2013, 09:45:31 am от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #353 -: Май 22, 2013, 03:31:42 pm »
Е да, трябва да има закони в нощните заведения, но на повечето подобни места хората разпускат, често нарушават закона, чрез психотропни вещества, харесват им пиянските заяждания и спречквания, повишава им се ендорфинът и не са на себе си. Но това все пак не е арест, не е затвор, но не е и бордей или мексиканска лудница. Трябва да се следи за наркотични вещества, най-вече екстази, защото на някои не им се пият по 10 Редбула и правят глупости. Най-зле съм настроен към "чалгаджийниците" - пуска се просташки шум (не бих го нарекъл музика), най-много напивания стават (поне такава статистика имаше за България), най-много побойща и т.н. А в хаус заведенията, където подскачат като подивели се продавало най-много екстази. Всеки си има предпочитания, но все пак както казах вече: не бива да се превръща в бордей или лудница, нито в затвор. Бях в американски бар, който също беше простоват, пускаха всяка седмица различен стил музика и просто не улучих седмицата, и там на всеки дадоха карта, подобна на кредитните/дебитните, някои паркинги дават такива, чрез нея се купува алкохол и има лимит, не че тези, които не близват не ги дават на компанията да си взимат да се напиват, но все пак нямаше пиянски истории. Единствено коктейлите не разбрах да имат лимит, които не са чист алкохол, а чрез тях става още по-злобно напиване.


Извод: Българина не отива да разпусне на дискотека или друго нощно заведение, а:
1) да се напие и да покаже колко много издържа;
2) да покаже колко е безмозъчен и да се излага;
3) да си намери някоя ку*ва за една нощ или за следващите дни (така наричам нежния пол, който вместо да е срамежлив и нежен, си продава честта не един път, че дори и 2 и 3 и 4, а някои и много пъти, а пък да не намесвам пак тези с пиърсингите на езика за какво ги използват - може би най-лошото за една достойна жена). 


P.S: С обобщителния образ на българина казвам общо взето за българите, които съответстват на точките, които изписах! Не говоря за всички, аз лично познавам хора, които даже всяка седмица са по баровете, но никога не ходят да се излагат пияни или пък на сутринта като звънна да ги намеря в леглото с някоя ...


P.S: Може би много хора ще са отново против мен, но смятам, че разсъждавам правилно, нямам други аргументи по тези въпроси освен достойнството, което всеки човек има още с началото си, но някои рано забравят какво е това и тръгват по лошия път, добър пример е филмът "Проекътът Х".  :down:

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #354 -: Май 22, 2013, 04:29:43 pm »
С оглед на представените доказателства, Съдът реши, че НЕ разсъжадаваш правилно. Заседанието се разпуска. Моля повече не пишете в подобни теми, излагате се. Довиждане : )
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #355 -: Май 23, 2013, 10:20:14 am »
Добре , мамо  :cap:

Абкене , много си консервативен бе  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #356 -: Май 23, 2013, 11:27:12 am »
Аз пък съм съгласен с казаното от Abken. Повечето българи наистина са такива.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #357 -: Май 23, 2013, 02:17:43 pm »
Еми всеки си има мнение - едни са съгласни с мен, което  го уважавам и благодаря, други пък не, което пак го признавам, но... Повечето от българите са такива каквито ги описах, най-вече младежите, може би над 30 години човекът узрява наистина и започва да разбира истинските ценности в живота. Може да съм консервативен, но хората, които отиват на бар, за да се напият, да полудуват, да покажат колко много издържат цяла нощ на купон и в ранното утро след бара в 4 да преспят с някого и после да се оправдаят "ами аз бях пиян/а"... Против съм напиването и безразборните преспивания по хотелски стаи и прочие. Грешки, смятам, че винаги могат да станат, някога изкушението надделява, но има хора, които за 20 години грешат по 5 пъти, че и по 10.  :freak:

Отново си прочетете редовете, които написах, няма нужда никой да отговаря, просто наум си отговорете не сте ли съгласни с мен ? Не сте ли го правили и вие, защото и аз съм се напивал, е следващите стъпки съм ги изпуснал, но не съм перфектен, просто бавно започнах да разбирам живота и достойнствата в него. Но истинските изводи аз не мога да ги кажа, това е просто заключение за тези бордеи (както ги наричам). Тепърва се уча от грешките си и правя изводи.

Извод: Българина не отива да разпусне на дискотека или друго нощно заведение, а:
1) да се напие и да покаже колко много издържа;
2) да покаже колко е безмозъчен и да се излага;
3) да си намери някоя ку*ва за една нощ или за следващите дни

P.S2: Друга голяма грешка в България е възникването на чалгата, но може да има някои заклети фенове, затова тук ще коментирам ако някой друг започне. За мен това е просто болест, която, за жалост, кара много млади хора да подражават на поп фолк изпълнителите, като се разголват, пълнят кубиците в гърдите и...  :down:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #358 -: Май 23, 2013, 05:35:09 pm »
Не ви знам къде живеете , но както има чалгари , има и много метъли , комерс лекенца и т.н. Всичко е до среда . Както знаем , като прекаляваш с нещо , в един момент то ти пречи .Не е лошо да излезнеш и да пиинеш малко повечко , но да си имаш мерка .
Грозни са и чалга кифлите ( и кифлоци ) , както и комерс кифлите . Ако чак на 30 започнеш да осъзнаваш некои неща ... незнам .
 
Общо взето трябва да правиш каквото трябва . Но трябва да си и перде , щот иначе по - бързо ше откачиш .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #359 -: Май 24, 2013, 10:19:08 pm »
Цитат
Не смятам, че всичко ще е 3D, но да ще правят все повече и повече, но аз смятам, че до 10 години ще се направи нов вид прожекция на филмите - не на платно.
Abken, разкажи повече.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard