Автор Тема: Урок:Какво е UI и как се прави.  (Прочетена 4248 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Explorer

  • Knight
  • *
  • Публикации: 8
  • EVO Karma: 1
  • wow user
  • ISP: BurgasNet
  • Side: For The Horde
  • Герой: Mythus
Урок:Какво е UI и как се прави.
« -: Октомври 25, 2011, 08:49:24 pm »
Символите UI са съкращение от  "UserInterface".

Несъмнено всеки от нас иска да разчупи изгледа на УОУ.
В тази тема ще ви убясня какво е UI и как точно да си направите ваше.


Нека започнем със снимка на моето UI -

(използвани адони - sldatatext(friends online, guild members online,frames per second,items durability,bag slots,money),recoin(dmg matter), xpearl(raid icons, unitframes и много още), bagnon (променя изгледа на торбите http://store.picbg.net/thumb/E2/25/b4693bab056ee225.JPG), Omen (показва кой колко процента агро държи на дадения моб),spartan UI (аз изпoлзвам само шаблона но по принцип това е пакет от адони + шаблон), mikscrollinbattletext (много добър на вид и удобен дамаге датчик и shower),GhostPulse (този адон е много удобен за почитателите на PVP сигнализира когато дадена магия излезе от куулдаун - cooldown).


Сега по същество:
Какво е UI - UI (UserInterface) е съвкупност от адони оформящи изгледа на УОУ според вашите критерии.
Как се прави UI - Самите шаблони за UI могат да се направят със "UI Designer" http://www.wowinterface.com/downloads/info4222-WoWUIDesigner.html
Това беше по сложният начин.

За начинаещите е за предпочитане да си теглят готови адони и шаблони от сайтове като http://www.wowinterface.com/addons.php.
Къде и как се слагат адоните - влизате в папката на УОУ и следвате моя пример - World of Warcraft\Interface\AddOns след като влезете в папка аддонс копирате и поставяте в тази папка желания от вас адон или шаблон.


ЗАБАЛЕЖКА:Преди да слагате какъвто и да е адон или шаблон се уверете, че той е за точно тази версия на която е сървърът в който играете в случая evowow е на версия 3.3.5 съответно търсим адони само и единствено за тази версия!


Написал:Алекс - Explorer.
Addons Coding - очаквайте във втората част на урока.


« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 09:06:58 pm от Explorer »

untaught

  • Гост
Re: Урок:Какво е UI и как се прави.
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2011, 10:50:04 pm »
Ако ми дадеш и по-подробна информация или връзка към някоя тема за работа с тоя UI builder си златен.

Неактивен Explorer

  • Knight
  • *
  • Публикации: 8
  • EVO Karma: 1
  • wow user
  • ISP: BurgasNet
  • Side: For The Horde
  • Герой: Mythus
Re: Урок:Какво е UI и как се прави.
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2011, 11:07:33 pm »
Ако ми дадеш и по-подробна информация или връзка към някоя тема за работа с тоя UI builder си златен.
http://www.wowinterface.com/forums/showthread.php?t=25671 3-ти пост, дано си добре с англиския.

untaught

  • Гост
Re: Урок:Какво е UI и как се прави.
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2011, 11:10:11 pm »

Неактивен unenlightene

  • Knight
  • *
  • Публикации: 33
  • EVO Karma: -8
  • Warrior Power
Re: Урок:Какво е UI и как се прави.
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2011, 12:20:22 am »
Супер яко :) благодаря :up: :up: :up: :up: :up:

Неактивен nettshow

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 682
  • EVO Karma: -16
Re: Урок:Какво е UI и как се прави.
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2011, 09:48:03 am »
Можете ли да ми кажете защо ползвате толкова ненужни глупости и само си напрягате очите, този UI,който показахте за мен е отвратителен,но всеки има право на вкус аз обичам да ми е по простоват а не с 500-5000 адона за промяна на изгледа :down:

Неактивен Explorer

  • Knight
  • *
  • Публикации: 8
  • EVO Karma: 1
  • wow user
  • ISP: BurgasNet
  • Side: For The Horde
  • Герой: Mythus
Re: Урок:Какво е UI и как се прави.
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2011, 11:56:38 am »
Можете ли да ми кажете защо ползвате толкова ненужни глупости и само си напрягате очите, този UI,който показахте за мен е отвратителен,но всеки има право на вкус аз обичам да ми е по простоват а не с 500-5000 адона за промяна на изгледа :down:
Добре човек това е урок...
Трябваше ли да има офф топик ?
Темата е направена да помага на начинаещите и да задават въпросите си в нея.
Не да си пишем каквото си искаме.
Извинявай ако прозвучи като критика или те засегна нещо но това е положението.