Автор Тема: Относно интернет трафика  (Прочетена 3224 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Woll

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 89
  • EVO Karma: 3
  • evo user
Относно интернет трафика
« -: Май 19, 2012, 02:04:14 pm »
Проблема ми е следния . В момента съм в Белгия , а тук тарифния план , който ползвам за интернета е ограничен ( не ползвам неограничен тъй като е 75 евро а месец .... ) . Въпроса ми е мога ли да тегля торенти без да ми бъде взимано от полагащите ми се месечно GB . Има ли някакъв номер да се направи тая работа .Golden torrent-ите взимат ли от този трафик при теглене ?Мисля , че ако ми се пращат файлове през скайп не отчита , но пък там е доста бавно .... И втори въпрос - как да си настроя броузера да отваря замунда от чужбина ( пишеше на едно място , че става с проксифокси , но да я дръпна приставката ми иска парички ( ако може безлатен линк да дадете ) .

untaught

  • Гост
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #1 -: Май 19, 2012, 02:44:38 pm »
Всичко се отчита, което влиза или излиза от компютъра ти. Ако искаш да не ти трупа трафик единственият вариант е локално някои друг от тази мрежа да ти праща файловете.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #2 -: Май 19, 2012, 02:56:11 pm »
Проблема ми е следния . В момента съм в Белгия , а тук тарифния план , който ползвам за интернета е ограничен ( не ползвам неограничен тъй като е 75 евро а месец .... ) . Въпроса ми е мога ли да тегля торенти без да ми бъде взимано от полагащите ми се месечно GB . Има ли някакъв номер да се направи тая работа .Golden torrent-ите взимат ли от този трафик при теглене

Не. Златен, сребърен, платинен и всякакъв друг цвят торент може да не ти отчита трафик на самият сайт, от които го теглиш, но от тарифния трафик ти точи.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Woll

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 89
  • EVO Karma: 3
  • evo user
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #3 -: Май 19, 2012, 03:54:03 pm »
Всичко се отчита, което влиза или излиза от компютъра ти. Ако искаш да не ти трупа трафик единственият вариант е локално някои друг от тази мрежа да ти праща файловете.

А , ако някой от България ми свали даден торент и после ми го прати по скайп - то гб-тите , които е тоя торент ще бъдат ли махнати от трафика , който ми е позволен в момента ?

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #4 -: Май 19, 2012, 03:57:42 pm »
Трафика ти се отчита от интернет доставчика ти, така че няма как да го избегнеш.

Съвет: смени си доставчика с такъв, който предлага необраничен интернет достъп.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #5 -: Май 19, 2012, 04:23:50 pm »
А , ако някой от България ми свали даден торент и после ми го прати по скайп - то гб-тите , които е тоя торент ще бъдат ли махнати от трафика , който ми е позволен в момента ?

Без значение от къде ти го свалят и от къде ти го пращат, било то скайп, поща, icq и всякакви видове месинджъри трафика ти, както входящ, така и и изходящ, минава през доставчика ти И СЕ ОТЧИТА. Без значение какви програми ползваш и така нататък трафика ти ВИНАГИ се отчита от доставчика ти.

Няма смисъл да се занимаваш да търсиш разни софтуери, безполезно е, няма как да излъжеш доставчика ти какъв обем от трафик-а ти ползваш.

Както каза Пейчо - бегай при някой с неограничен интернет.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Woll

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 89
  • EVO Karma: 3
  • evo user
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #6 -: Май 19, 2012, 04:43:25 pm »
В Белгия има само 1-2 доставчика предлагащи тази услуга , но на доста високи поне за мен цени от 75 + евро . Всички други доставчици са с ограничени скорости.В момента съм абонат на тази услуга.
 - Telenet

-ExpressNet
Download : 5 Mb
Upload : 192 Kb
Bandwidth : 12 GB
Max. PC's : 2
IP : fix
Price : 42 € per month

untaught

  • Гост
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #7 -: Май 19, 2012, 04:47:51 pm »
Кое не разбра от предният ми пост?
Ако искаш използвай "най-новият" и "свръх модерен" p2p клиент и пак ще ти отчита. Не зависи от теб кое, как и защо ще се отчита и не зависи с коя програма теглиш/качваш. Всичко минава първо през ISP-то и след това излиза навън в глобалната мрежа или идва при теб.

Неактивен Woll

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 89
  • EVO Karma: 3
  • evo user
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #8 -: Май 19, 2012, 04:55:41 pm »
Последен въпрос - WOW-a каква част от интернет трафика ще ми поглъща ?
Примерно за 1 час игра ( в цифри колко мб / мбит ) приблизително ?

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #9 -: Май 19, 2012, 05:22:44 pm »
Ако играеш в Ево ще ти прави около 30-40 мб за 2-3 часа, но пак е относително.
The pain is my best friend.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #10 -: Май 19, 2012, 06:14:54 pm »
Какво се занимаваш с тоз ограничен трафик? Имаш някакви си смотани 12GB трафик, като след това, не ти знам офертата, но съм сигурен, че за всеки допълнителен MB ще режат глави. Заслужава ли си да трепериш всеки месец и да си следиш трафика за някакви си допълнителни 30 евро на месец? Че ти така един филм online не можеш да гледаш без да се разтрепериш да не ти свърши трафика. За какво ти е тоз нет? За рефрешване на фейсбук и да си проверяваш пощата?

Пускай се на неограничен и не се занимавай с глупости. Ограничения трафик умря заедно с dual-up модемите...
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #11 -: Май 20, 2012, 02:51:22 pm »
Вържи си и някой съсед и ползвайте неограничен акаунт двамата. Ще спечелите и като си цепите от месечната такса.  :clover:

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re: Относно интернет трафика
« Отговор #12 -: Май 20, 2012, 03:54:47 pm »
За всяко нещо си има начин, но си има и цена. Определено послушай съветите на хората по-горе. В България няма ограничен трафик, поради многото опции за филтриране, шейпване, колокиране, администриране на трафика. При теб обаче нещата са по-слабо развити и затова трябва да си плащаш за да ползваш.
Аз също бих ти дал препоръка да преразгледаш договора си и да минеш на друг план. Кооперирайте се и делете разходите за този план.
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/